Pavel Kubiš: Se Slovanem to byl první hokej v sezoně na dvě brány

Po dvanácti dnech od prvního tréninku nastoupili zlínští extraligoví hokejisté k úvodnímu přípravnému duelu sezony. Ten nakonec se slovenským týmem Slovan Bratislava, účastníkem Kontinentální hokejové ligy, prohráli těsně 2:3. Jak řekl v pozápasovém rozhovoru autor druhého zlínského gólu Pavel Kubiš, byla to co se týče hry na dvě brány v letošním ročníku premiéra.

„Utkání se Slovanem splnilo to, co mělo. Zahráli jsme si zápas a zjistili, jak na tom zhruba po úvodu přípravy jsme. Vzhledem k tomu, že to byl náš letošní první hokej na dvě brány, můžeme zápas hodnotit kladně,“ pověděl Kubiš s tím, že ani na tréninku ještě Berani na obě brány nehráli. „Nehrálo se lehce. Led byl hodně špatný, vzduch vlhký,“ dodal.

Úvod střetnutí se však svěřencům Rostislava Vlacha vyvedl. Již ve třetí minutě se ve zlínském dresu uvedl gólem Miroslav Blaťák. Do pauzy však soupeř srovnal, přičemž v úvodu třetí části strhli bratislavští hokejisté vedení na svou stranu. V čase 49:04 minuty ale přišla Kubišova chvíle. Po tlaku do branky se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti a vyrovnal. „Podobně bude potřeba hrát i v sezoně. Tentokrát se ukázalo, že z toho góly padají,“ komentoval situaci jednatřicetiletý útočník.

Další přípravný zápas čeká Berany až za více než týden, v úterý 9. srpna zajíždí do Olomouce. „Je ideální, že se teď delší dobu nehraje. Nyní už začínají dvoufázové tréninky, takže nabereme fyzičku, zahrajeme si hokej a už tam bude i nějaká taktika,“ prozradil Kubiš.

 

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín