Pavel Kubiš: Předkolo je pro nás úspěch, ale tím to nekončí

Vítězným gólem poslal hokejisty PSG Berani Zlín do předkola play off. Útočník Pavel Kubiš završil skvělou formu v základní části hokejové extraligy a i díky jeho trefě v zápasu s Kometou Brno se žlutomodří těší na boje ve vyřazovací části. "Předkolo je pro nás úspěch, ale tím to nekončí. Teď můžeme udělat další krok," řekl Kubiš.
- Jak se po zápase cítíte? Je to velká úleva?
"V prvním střídání jsme hned inkasovali gól, takže jsme to špatně nastartovali. I proto jsem chtěl týmu pomoci a dát nějaký gól, abychom minizápas uhráli aspoň na remízu."

- Psychicky to bylo hodně náročné utkání, že?
"Od rána jsem se cítil dobře, jenže přišel zápas a nohy přestaly jezdit. Ale moc jsme to chtěli urvat a dotáhli jsme to do vítězného konce. Bylo to na morál, měli jsme větší touhu než Kometa, i když jsme nehráli extra dobře. Říkali jsme si, ať si dnešní utkání hlavně užijeme, ale tíha toho okamžiku tam byla. Bylo to náročné v hlavě i fyzicky, zápasy teď šly rychle za sebou."

- Sledovali jste průběžně i výsledky dalších duelů?
"Po pravdě? Jenom na kostce. Říkali jsme si, že to nebudeme sledovat, jen když to bliklo nahoře, tak se všichni podívali. Jinak jsem vůbec nevěděl."

- V předkole se střetnete s Mladou Boleslaví, co se dá od této série čekat?
"Teď jsme udělali první krok, ale chceme jít dál a postoupit. Jsem strašně rád za postup do desítky, před sezonou nás na to nikdo nepasoval. Teď jsme si dokázali, že na to máme. Už se nemáme na co šetřit, půjdeme si za postupem. Startuje se od nuly a doufám, že postoupíme. Máme spoustu mladých hokejistů, kteří těmito zápasy rostou a teď dostanou prostor."

- Středočeši budou silný soupeř, souhlasíte?
"Jsou to bruslaři, mají to už v názvu. (úsměv) Nepříjemným tým s výbornou první lajnou, mají tam Klepiše nebo Vondrku. Dobrý mančaft. Ale teď už si nemůžeme vybírat. Vítkovice i Mladou Boleslav bych tipoval jinam než do předkola." 


Zlínský útočník Pavel Kubiš se soustředí na hru společně s Bedřichem Köhlerem z Komety. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT