Pavel Kubiš: Musíme jít dál, ještě je před námi hodně kol

Ve výrazně oslabené sestavě dřeli, ale bez pěti hráčů základní sestavy bodovat nedokázali. Hokejisté PSG Berani Zlín doma prohráli s Libercem 2:7 a nenavázali na třibodový zisk z Karlových Varů. "Liberec je tým, který podle mě bude hrát v tabulce nahoře. Musíme jít dál, ještě je před námi hodně kol," řekl útočník Pavel Kubiš.

- Chyběli vám útočníci Antonín Honejsek, Zdeněk Okál, Jakub Herman, Jakub Šlahař, dále obránce Jakub Ferenc, takový výrazný zásah do sestavy asi musel být poznat, že?

"Dneska Šlahy vypadl těsně před zápasem, což byla škoda. Měli jsme něco nacvičené na přesilovky a museli jsme to překopat. Jejich absence je samozřejmě znát, ale nemůžeme se na to vymlouvat a je potřeba se s tím poprat."

 - Prohráli jste doma podruhé v řadě, byl Liberec lepším týmem než Hradec Králové?

"Myslím, že s Hradcem jsme hráli hůř a prohráli jsme jen 1:2. Dnes byl herní projev o něco lepší, ale výsledek je 2:7.  Trochu jsme je měli na lopatě za stavu 1:2, kdy jsme hráli přesilovku 5 na 3, ale nevyužili jsme ji. Hned vzápětí nás potrestali, a i když jsme se do nich pak tlačili, tak už jsme výsledek neotočili."

 - Čím to, že s Bílými Tygry vám to dlouhodobě nejde?

"Liberec má silné mužstvo, je to proti nim těžké. Podle mě budou letos zase v tabulce nahoře. Osobně je to pro mě tým, na který se mi hraje nejhůř. Ale věděli jsme jak na ně, nějaké náznaky nebo přečíslení tam byly, jenže z brejků nám dávali góly. Pak se to těžko honí proti takovému mužstvu."

 - Další kolo hrajete až v úterý ve Vítkovicích, je pro vás čtyřdenní pauza vítaná?

"Doufám, že aspoň někteří kluci se dají dohromady. Výhoda to je, odpočineme si a zregenerujeme. Pak máme doma Plzeň, což je taky těžký soupeř, ale to je jedno. Zatím nestrádáme, ale je třeba brát to bod po bodu, na konci sezony to pak sečteme a uvidíme. Snad uděláme desítku. Máme zatím šest bodů, mohlo jich ovšem být víc. Důležitý je obraz hry, který není úplně špatný."

Útočník PSG Berani Zlín Pavel Kubiš bojuje o kotouč s libereckým Dominikem Lakatošem. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
 

×
Odehrané v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera