PSG Zlín stabilizuje kádr na novou sezonu

Prakticky den po vypjatém finálovém boji začala stabilizace kádru PSG Zlín pro nadcházející extraligový ročník. Vedení klubu navazuje na strategii práce s mladými talentovanými odchovanci v kombinaci se zkušenými matadory. Mladým hráčům byly uplatněny opce, s dalšími byly podepsány nové smlouvy. Klub s určitostí opouští Martin Hamrlík, který ukončil kariéru.
Opce byly uplatněny u hráčů, kteří se v průběhu sezóny zapracovali do A týmu a ukázali se jako platné posily, mezi těmito jsou útočníci Tomáš Fořt, Pavel Sedláček a obránce Patrik Urbanec. Dalším hráčem, u kterého byla opce uplatněna, je stabilní člen sestavy Beranů, obránce Martin Matějíček. Klub si opcí pojistil i talentovaného brankáře Libora Kašíka, působícího v uplynulé sezoně v prvoligové Olomouci.

Nové smlouvy byly podepsány s útočníky Ondřejem Veselým, Jiřím Ondráčkem a nejlepším nováčkem extraligy Zdeňkem Okálem. Z obránců pak smlouvy podepsali Radim Tesařík a Oldřich Horák, už v sezoně získali nové kontakty Dalibor Řezníček a Petr Zámorský nebo útočník Petr Holík.

O smlouvě v těchto dnech jedná brankář Jakub Sedláček a klub také čeká na vyjádření kapitána Petra Čájánka. Nepravděpodobné je setrvání obránce Tomáše Linharta, který nejspíše odejde za lukrativní nabídkou. Prodloužení smlouvy nebylo nabídnuto dalšímu mladému útočníkovi Jakubovi Šlahařovi.

Trenér Rostislav Vlach bude u týmu pokračovat dle platné smlouvy i příští rok a opcí byla smlouva prodloužena i jeho asistentovi Juraji Juríkovi.