PSG Berani Zlín: Cílem je opět postup do play off

Dva dny před ostrým startem sezony 2018/2019 proběhla v útrobách Zimního stadionu Luďka Čajky předsezonní tisková konference extraligového klubu PSG Berani Zlín. Cílem zlínské družiny vedené hlavním trenérem Robertem Svobodou bude postup do vyřazovacích bojů v play off. Podceňovaný klub sahal v loňské sezoně až do závěru základní části po přímém postupu do čtvrtfinále. Nakonec vypadl v předkole play off v moravské bitvě s Olomoucí. „Budeme spoléhat opět na odchovance. Chceme být na rozhodující boje v sezoně připraveni tak, aby fanoušci byli na nás hrdí,“ uvedl Martin Hosták, generální manažer a jednatel zlínského hokeje. Pro hokej v Baťově městě se jedná o jednapadesátou sezonu v nejvyšší soutěže, ve které oslaví 90 let od založení ledního hokeje ve Zlíně.

 „Loňská sezona byla pro zlínský hokej hektická po stránce finanční, ale i sportovní. Během přestávky se podařilo vyřešit řadu věcí a se současným stavem na prahu začátku extraligy jsem spokojen. Chtěl bych poděkovat městu Zlín, staronovému generálnímu sponzorovi PSG a všem ostatním partnerům, kteří pomáhají zlínskému hokeji. Budeme spoléhat opět na odchovance. Naším cílem je dostat se do play off a být na rozhodující boje v sezoně připraveni. Chceme, aby fanoušci byli na nás hrdí,“ pověděl Martin Hosták, generální manažer a jednatel PSG Berani Zlín.

V letním období došlo k výraznému pohybu v hráčském kádru. Ze Zlína odešly opory týmu gólman Libor Kašík, střelec Roberts Bukarts, reprezentant David Šťastný a kapitán Ondřej Veselý ukončil aktivní kariéru. Na druhou stranu se vrátil do mateřského klubu brankář Jakub Sedláček, přišli zkušení extraligoví hokejisté Michal Poletín, Jakub Herman, ze zámoří se vrátil Nicolas Werbik a na zkoušce uspěl lotyšský forvard Edgars Kulda. Ten byl příjemným překvapením přípravy a se šesti góly se stal nejlepším střelcem v přípravných duelech. „Podařilo se nám přivést Kubu Sedláčka po zahraničním angažmá zpět do Zlína určitě stoprocentně zaskočí za Libora Kašíka. Máme i několik dalších příchodů a věříme, že budou posilami. I přes odchody jsme si jistí, že výsledky v nové sezoně budou dobré a hlavně nezklameme fanoušky,“ řekl Jiří Šolc, sportovní manažer a jednatel klubu.

Berani v přípravě odehráli celkem osm přípravných zápasů a pouze jeden duel prohráli. Obhájili prvenství na letním turnaji Zubr Cup, dvakrát porazili i extraligovou Olomouc nebo účastníka mezinárodní EBEL ligy ze Znojma. I když výsledky nelze přeceňovat, hráči se ukázali ve velmi dobrém světle a předváděli pohledný hokej. „Příprava proběhla podle našich představ, výsledky se vydařily a převažují pozitivita. Produktivita byla velmi dobrá a měli jsme i dostatek času na vyzkoušení různých variant. Přístup hráčů byl skvělý, jsme spokojeni. Jedinou kaňkou bylo nešťastné zranění Zdeňka Okála v utkání se Zvolenem. Je to nepříjemné, ale samotný Zdeněk věří, že se brzy vrátí na led. Nedokážeme nyní říci, kdy se vrátí, ale na začátku sezony to rozhodně nebude,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér extraligového týmu.

Novým kapitánem týmu byl po odchodu Ondřeje Veselého zvolen zkušený obránce Tomáš Žižka. Z české extraligy vlastní sedm medailí včetně mistrovského titulu před deseti lety ve Slavii, hrál NHL v dresu Los Angeles Kings nebu ruskou Superligu za Spartak Moskva. „Být kapitánem je určitá zodpovědnost. Role v týmu jsme si rozdělili. Je nás více zkušených, společně se dělíme o velení a příliš se tím pádem nemění. Řekli jsme si co je potřeba. Hrát hokej v mých letech je čím dál těžší. Člověk se musí připravovat od mládí a starat se o své tělo. Mám svůj určitý recept, ale jestli to funguje, to těžko říct. Ale cítím se dobře,“ řekl osmatřicetiletý matador Žižka.

Tým PSG Berani Zlín vstoupí do nového ročníku extraligy v pátek 14. září od 17:30 hodin domácím utkáním proti úřadujícímu vicemistru extraligy, týmu HC Oceláři Třinec. Hned na začátku extraligy se vrátí do Zlína Roberts Bukarts.

Hráčský kádr PSG Berani Zlín pro sezonu 2018/2019

Brankáři: Jakub Sedláček, Tomáš Štůrala, Daniel Šimonů, Daniel Huf, obránci: Tomáš Žižka, David Nosek, Ralfs Freibergs (Lotyšsko), Jakub Ferenc, Dalibor Řezníček, Tomáš Valenta, Daniel Gazda, Martin Matějíček, Jan Dluhoš, Martin Pardnos, Matyáš Hamrlík, útočníci: Antonín Honejsek, Zdeněk Okál, Michal Poletín, Jakub Herman, Edgars Kulda (Lotyšsko), Pavel Kubiš, Jiří Ondráček, Tomáš Fořt, Nicolas Werbik, Jakub Šlahař, Pavel Sedláček, Michal Popelka, Štěpán Fryšara, Jan Václavek, Jiří Karafiát. 

Poznámka: Na střídavý start z Chance ligy je k dispozici pět hráčů (1 brankář, 1 obránce a 3 útočníci).

Změny v kádru

Příchody: Jakub Sedláček (HC Slovan Bratislava – KHL), Jakub Herman (HC Olomouc), Michal Poletín (Piráti Chomutov), Nicolas Werbik (Des Moines - USHL), Jakub Šlahař (HC Zubr Přerov – Chance liga), Edgars Kulda (HC Dinamo Riga - KHL).

Odchody: Libor Kašík (Amur Chabarovsk - KHL), Roberts Bukarts (HC Oceláři Třinec), David Šťastný (BK Mladá Boleslav), Ondřej Veselý (ukončení aktivní kariéry), Pavel Klhůfek (Piráti Chomutov), Radoslav Illo.

FOTO: ZLÍNSKÝ DENÍK - MARTIN BŘENEK