Otřesený Ferenc: Ten pohled na ležícího hráče bych nikomu nepřál

Místní hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny, Berani se právě snažili v útočném pásmu získat puk do svého držení a zkusit ještě něco udělat s nepříznivým stavem 2:4. V tom ale došlo k nešťastné události u mantinelu, kde v souboji o kotouč zlínský obránce Jakub Ferenc na chvíli uspal královéhradeckého Mateje Pauloviče. Ferenc vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. "Neudělal jsem to schválně, byl to nešťastný moment. Ten pohled na ležícího hráče bych nikomu nepřál," říkal téměř v slzách po utkání devětadvacetiletý Jakub Ferenc.

- Jakube, vy jste zápas nedohrál skrze trest do konce utkání. Co se v té situaci přihodilo?
"Z rohu vyjížděl hráč, ani nevím, kdo to byl. Jak bych to popsal... On se prostě špatně natočil ke mně, já jsem mu chtěl pouze zatarasit cestu. Nevím, jestli jsem tomu mohl zabránit, omlouvám se mu. Nechci na nikoho házet vinu, ale byl to prostě nešťastný moment. Nejel jsem tam s tím, že bych ho chtěl zmrzačit, prostě se na mě natočil. Přeci jen mám přes sto kilo. Plnil jsem si jen své povinnosti, nemohl jsem ho tam pustit."

- Hned jste věděl, že je zle, je to tak?
"Viděl jsem, jak spadl. Chrčel, byl modrý, ale naštěstí dýchal. Prošel jsem nějakými kurzy první pomoci, takže jsem to kontroloval a kdyby tomu tak nebylo, snad bych mu dokázal pomoct. Ten pohled bych nikomu nepřál..."

- Hrál se velmi otevřený zápas, co jej zlomilo na stranu Hradce?
"Neproměnili jsme hromadu šancí. Mohli jsme vyrovnat na 3:3, nevyrovnali jsme. Vyhrát mohl kdokoli, akorát soupeř vždy v potřebný moment dal gól. Dostávali se jednoduše k nám přes střední pásmo, na druhou stranu nepřehrávali nás, šance měly oba týmy, dopadlo to pro Hradec."

Zákrok Jakuba Ference na slovenského útočníka Mateje Pauloviče z Hradce Králové najdete na serveru Hokejka TV ZDEUrostlý dvoumetrový obránce Jakub Ferenc před brankou Hradce Králové v domácím duelu. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT
×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera