Odchovanec klubu Michal Jordán se stal nejlepším sportovcem kraje

Hokejista Michal Jordán se stal absolutním vítězem ankety Sportovec Zlínského kraje 2018. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v minulých dnech v Kongresovém centru ve Zlíně. Michal Jordán, zlínský odchovanec a v současnosti hráč ruského klubu Amur Chabarovsk v Kontinentální hokejové lize, patřil v loňském roce k oporám české hokejové reprezentace, která získala čtvrté místo na zimní olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu.

Osmadvacetiletý Michal Jordán je od závěru března v přípravném kempu české reprezentace před mistrovství světa, které proběhne v květnu na Slovensku. Na slavnostním ceremoniálu ho zastoupili otec Aleš, mimochodem kustod u extraligového týmu Beranů a syn Michal. Oceněným sportovcům osobně poblahopřáli hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a další krajští radní. Zlínský kraj je vyhlašovatelem této tradiční ankety.

Do hodnocení v anketě směli být zařazeni sportovci s platným registračním průkazem umožňujícím startovat za sportovní organizace se sídlem ve Zlínském kraji a reprezentanti České republiky s trvalým pobytem ve Zlínském kraji. Nominace na oceněné mohla posílat široká veřejnost. Do všech vyhlášených kategorií bylo nominováno téměř 80 jmen. Po vyhodnocení doručených nominací vybrala v hlavní kategorii hodnotící odborná komise 10 nejlepších (TOP 10), ze které pak vzešel i absolutní vítěz. V kategorii Cena občanů Zlínského kraje hlasovalo celkem 2 640 lidí, vítěz obdržel 830 hlasů.

V minulosti se absolutními vítězi ankety Sportovec Zlínského kraje stali například hokejista Petr Čajánek, střelkyně Adéla Bruns Sýkorová, snowboardistka Šárka Pančochová nebo Natálie Dianová, reprezentantka v moderním pětiboji. Moderátorem slavnostního vyhlášení byla velká osobnost českého sportu Roman Šebrle, olympijský vítěz a mistr světa v desetiboji. 

Sportovec Zlínského kraje 2018 – přehled oceněných
Absolutní vítěz: Michal Jordán – lední hokej

Nejúspěšnější sportovec jednotlivec – TOP 10
Abhejali Bernardová – dálkové plávání
Alena Doleželová – minigolf
Vendula Horčičková – orientační běh 
Jiří Hradil – orientační závody na horských kolech
Michal Jordán – lední hokej
Hana Juráňová – karate
Daniel Klvaňa – požární sport
Lukáš Macek – plavání
Alena Symerská – atletika
Jakub Štvrtecký – biatlon     

Cena občanů Zlínského kraje: Daniel Klvaňa – požární sport

Zdroj: tisková informace Zlínského kraje (autor Jan Vandík)     

Michala Jordána na slavnostním vyhlášení zastoupili otec Aleš a syn Míša. Vpravo při předání ocenění hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. FOTO: ZLÍNSKÝ KRAJ - JIŘÍ BALÁT

×
Dnes v 15:30 | Muži
PSG Berani Zlín
Bílí Tygři Liberec