Obránce Tomáš Žižka: Musíme chodit před bránu a vzít více odvahy

Podruhé v řadě nedali ani gól a znovu prohráli 0:4. Hokejisté PSG Zlín nezažívají povedené období, po prohře v Liberci podlehli stejným skóre také pražské Spartě. "Máme víc bodů než loni na podzim, ale herně jsme teď zase špatní. Jde o to poprat se, dát třeba jeden šťastný gól. A hlavně víc chodit před bránu," řekl obránce Tomáš Žižka.
- Dnes to byl hodně nepovedený zápas, v čem byl největší problém?
"Vepředu se nedokážeme prosadit tak, jak bychom chtěli. V Liberci i se Spartou máme takové poloviční šance, ani to nejsou gólovky nebo že by nás vychytal gólman. Nejdeme do toho, měli bychom se před bránou poprat a vzít více odvahy. Stoupnout si před brankáře, dostat pár ran a pobít se tam. O tom to dneska je a to nám chybí. Hrajeme po rozích a na hráče, jako má Liberec nebo Sparta, to nestačí."

- Nechybí vám i více fyzických sil?
"Nevím, jak to vypadá zvrchu. Snažíme se dohrávat souboje, ale pořád je to takové kostrbaté. Honíme puk někde a dáváme si špeky. Není to ono. Je třeba zmobilizovat síly. Teď nás čeká těžký zápas v Třinci, ale několikrát jsme ukázali, že tam umíme zahrát. Potřebujeme utkání, které nás nakopne."

- Sparta dnes nasadila sedmnáctiletého brankáře Škarka, ale vy jste na něj pořádně nevystřelili.
"Nechci se nikoho dotýkat, ale kdyby v posledních dvou zápasech chytal kdokoliv, měl by to strašně jednoduché. Říkali jsme si, že na něj budeme více střílet, ale dnes i kdyby tam postavili sedmiletého žáka, tak... Kurňa, před bránou musíme být a nejsme tam! Sice si to říkáme v kabině, ale stejně se postavíme jeden do rohu, druhý na kruh. Musíme strčit ega do zadku a více bojovat pro tým."

- Nechybí vám v sestavě více bojovných typů?
"Dobře, možná chybí, ale máme tady patnáct kluků, kteří to musí vzít na sebe. Nemůžeme si všichni hrát na Holase. Třeba Šťáva dneska podal výborný výkon. Několikrát se tam srazil, bojoval, přesně tohle potřebujeme. Není to o tom, že nejste ten typ. Je potřeba si to říct a pak to na ledě udělat. Můžu mít 160 centimetrů, ale když půjdu před bránu, tak mě třeba puk trefí do zadku a bude z toho gól. Přijde mi to od nás strašně bojácné."

- Po reprezentační pauze jste vyhráli v Plzni a doma vedli s Pardubicemi 4:2, jenže pak přišel kolaps a prohra v prodloužení. Poznamenalo vás to hodně?
"Ten zápas zanechal nějaké stopy. Se třemi body už jsme počítali, mohli jsme být v daleko jiném rozpoložení. Ale utkání jsme nakonec ztratili a nemůžeme si teď deset kol říkat, že jsme prohráli s Pardubicemi. Teď se to bude lámat, musíme zabrat. Máme hodně zápasů před sebou, pokud nezačneme bodovat, tak to pak budeme těžko honit."

- Je aspoň menším pozitivem, že se vracejí zranění hráči?
"Určitě je to lepší, jenže dneska jsme před zápasem zase nevěděli, kdo bude nebo nebude hrát. To je jak na vesnici, když jedou a sbírají hráče... Ale tak to je. Trenér taky neví jaká bude sestava. Nedá se nic nacvičit, ani na tréninku nejsme všichni. Snad už to teď bude vypadat lépe."

- Hodně členů kádru navíc stále hraje se sebezapřením, že?
"Po zápase musí každého něco bolet. Já třeba ráno nevstanu z postele. Ale musím."

Tomáš Žižka během nevydařeného zápasu se Spartou.
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín