Obránce Tadeáš Talafa odešel do zámoří, při premiéře v USHL dvakrát asistoval

Talentovaný zlínský zadák Tadeáš Talafa změnil působiště. 17letý hokejista počátkem ledna uspěl na zkoušce v americkém juniorském týmu Lincoln Stars a měl by v něm setrvat minimálně do konce této sezony. V nových barvách se Tafala uvedl velmi dobře – hned v prvním utkání pomohl svému týmu dvěma přihrávkami k vítězství 5:2 nad mužstvem USA.

Tým Lincoln Stars sídlí ve státě Nebraska a je účastníkem United States Hockey League (USHL) – nejvyšší juniorské soutěže ve Spojených státech. Klub pozval Talafu na desetidenní zkoušku, na kterou zlínský hokejista odcestoval počátkem ledna. Tamní trenéry následně přesvědčil o svých hokejových dovednostech a vybojoval si místo na soupisce do konce sezóny 2019/20 s výhledem na možné setrvání v kádru i pro další ročník.

Pro otrokovického rodáka a zlínského odchovance je přesun do zámoří zajímavým milníkem v dosavadní kariéře.
„Děkuji své rodině, klubu Berani Zlín, agentuře i všem ostatním za podporu. A zejména děkuji organizaci Lincoln Stars za příležitost hrát v USHL. Beru to jako svou životní výzvu a velkou zkušenost,“ řekl 17letý zadák.

V novém působišti se Talafa uvedl velmi dobře – při svém debutu v dresu Stars proti týmu USA zaznamenal dvě asistence a se spoluhráči slavil vítězství 5:2. Přihrávkami se podílel na druhém a čtvrtém gólu Lincoln Stars. Utkání se hrálo v aréně v Plymouthu, která bude dějištěm dubnového mistrovství světa hokejistů do 18 let.

Právě tento turnaj by se mohl týkat i Talafy. Nyní už bývalý zlínský obránce je pravidelným mládežnickým reprezentantem. Za českou „osmnáctku“, která je letos jeho věkovou kategorií, odehrál jedenáct jedenáct zápasů, v nichž zaznamenal jednu branku a jednu asistenci. V české nejvyšší soutěži oblékal ofenzivní bek dosud dres juniorského týmu Berani Zlín. V jednadvaceti utkáních této sezony vstřelil pět gólů a přidal jedenáct přihrávek.

Obránce Tadeáš Talafa v dresu národního týmu U18 (foto: Juniorský hokej).