Obránce David Nosek pokračuje ve Zlíně, podepsal roční smlouvu

Ostřílený obránce David Nosek bude i v příští sezoně 2020/2021 oblékat extraligový dres PSG Berani Zlín. Vedení zlínského hokeje podepsalo s devětatřicetiletým zkušeným bekem novou roční smlouvu do 30. dubna 2021. Rodák z Olomouce je nejproduktivnějším obráncem Beranů v probíhající sezoně a jedním ze základních pilířů zlínské defenzivy. Berani si tak zajistili pro příští sezonu služby nejzkušenější extraligového dvojice obránců, neboť před pár dny podepsal novou smlouvu rovněž kapitán mužstva Tomáš Žižka.
Nosek se vrátil v létě 2017 po sedmi letech do extraligového kádru Beranů. „David hraje výborně a má letos po svém návratu nejlepší sezonu ve zlínském dresu. Předloni ho zastavilo nepříjemné zranění, ale nyní prokazuje po celý průběh sezony svou nespornou kvalitu a je pro nás velmi důležitým hráčem. Na nové smlouvě jsme se dohodli rychle a jsme velmi rádi, že pokračuje v úspěšné kariéře. Svým profesionálním přístupem k hokeji je velkým vzorem pro mladší spoluhráče,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Nosek překonal v letošní sezoně jako devatenáctý hokejista v pořadí významný mezník v podobě 1 000 odehraných zápasů v nejvyšší soutěži. „Je to především určitý ukazatel zdraví a poté i výkonnosti. Jsem rád, že to přišlo, předloni jsem se zranil v úvodním kole a dlouho pak nehrál. Člověk se snaží svůj věk nepřipouštět, záleží hlavně na zdraví,“ uvedl David Nosek.  

Letos nevynechal ani jeden extraligový zápas, na svém kontě má 20 kanadských bodů za 7 branek a 13 asistencí. „Od závěru první čtvrtiny se nám začalo dařit a dostali jsme se do středu tabulky. Poté se hraje lépe a jednodušeji, než když je mužstvo pod enormním tlakem a bojuje o záchranu. V mém provedení nebyla špatná ani druhá sezona po návratu, zdraví po celý průběh drželo. Škoda jen první sezony, ale i to k hokeji patří,“ řekl nejproduktivnější obránce Zlína a asistent kapitána.
 
David Nosek (narozen 19. února 1981) odehrál v extralize během 21 sezon k dnešnímu dni celkem 1 032 zápasů, ve kterých zaznamenal 305 kanadských bodů za 110 gólů a 195 asistencí. Působil v pěti extraligových týmech, vedle Zlína hrál v Třinci, Havířově, Karlových Varech a Kometě Brno. V české reprezentaci má na svém kontě 20 zápasů a 2 góly, zkušenosti má i z angažmá v celku KHL Neftěchimik Nižněkamsk. Z české extraligy má tři medaile, zlato a stříbro ze Zlína, druhé stříbro přidal v Třinci. Na reprezentační úrovni má zlato z juniorského světového šampionátu do 20 let v roce 2001.

Ostřílený extraligový obránce David Nosek odehraje ve Zlíně svou 22. sezonu v nejvyšší soutěži. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT