Obránce Burian povolán do národního týmu, útočník Chludil mezi náhradníky

Začátkem února se mládežnické soutěže zastaví, přichází čas reprezentačních srazů. Kromě „dvacítek“, které již mají po sezoně, se sejdou všechny mládežnické kategorie národního mužstva. Nejvýraznější stopu má zlínský klub v reprezentaci U16, do jejího výběru pozvali trenéři zadáka Adama Buriana.

Národní tým U19

„Devatenáctka“ je nyní nejstarší kategorií, které pokračuje reprezentační sezona. Hokejisty čeká od neděle 2. února přípravný kemp v Litoměřicích a následný Turnaj pěti zemí v německém Berlíně, během něhož se utkají s Finskem, Švýcarskem, Německem a Švédskem. Domů se pak vrací v sobotu 8. února. Do nominace zařadili trenéři obránce a zlínského odchovance Jiřího Suhradu, který v současnosti obléká dnes finské Tappary.

Národní tým U18

Příprava reprezentace do 18 let na vrchol sezony – dubnové mistrovství světa ve Spojených státech – pomalu začíná vrcholit. Hokejisty nyní čeká od soboty 1. do neděle 9. února přípravný kemp a Turnaj pěti zemí v Chomutově a Klášterci nad Ohří. Český výběr, který je tentokrát bez zlínského zastoupení, postupně změří síly s Finskem, Spojenými státy, Ruskem a Švédskem.

Národní tým U17

„Sedmnáctka“ se sejde v neděli 2. února v Kladně, odkud se o dva dny později vydá do ruské Ufy na Turnaj pěti zemí. Soupeři českého výběru budou Spojené státy, Švédsko, Rusko a Finsko, domů se pak mladí hokejisté vrátí v pondělí 10. února. Mezi nominovanými je brankář a zlínský odchovanec Patrik Hamrla, který nyní působí v Karlových Varech. Na případné dodatečné povolání čeká útočník Zlína Lukáš Chludil, ten je v tuto chvíli mezi náhradníky.

Národní tým U16

Nejmladší reprezentační kategorie se potká v pondělí 3. února na soustředění ve Slaném, odkud se o tři dny později přesune do švédského Göteborgu na Turnaj čtyř zemí. České hokejisty postupně prověří Švédové, Rusové a Finové. Domů se národní tým vrací v pondělí 10. února. Ze Zlína se na sraz chystá obránce Adam Burian.