Nový ročník extraligy startuje, do Zlína přijede posílená Kometa

Aktualizace 9.9. Tipsport extraliga ročníku 2016/2017 zvedá v pátek 9. září oponu. Extraligové hokejisty PSG Zlín čeká na úvod velmi ostrý start, neboť se utkají v prvním kole na domácím ledě od 17:30 hodin v derby s Brnem. „Kometa má letos nejsilnější kádr od vstupu do extraligy. Mají v kádru silné hráče v útoku i obraně a je to jeden z velkých favoritů na titul. Věřím, že pro naše hráče to bude vydařený start. Určitě budou všichni nahecovaní a chceme vyhrát hned v úvodním kole,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. V den zápasu budou pokladny otevřeny od 15 hodin, po čtvrtečním předprodeji je k dispozici 600 lístků na sezení a 1 300 lístků na stání.

Zlínští hokejisté se připravují na úspěšný vstup do extraligy od nedělního podvečera. Poslední dva tréninky absolvovali na ledě sousední PSG arény, neboť na hlavním stadionu se malovaly reklamy na ledové ploše. „V sousední hale byl velmi dobrý led. Kluci byli nadšení, že mohli trénovat právě tam. Na hlavním stadionu je led vlivem teplého počasí zhruba po deseti minutách hodně těžký. V pátek má být opět horko, bude plný stadion a trochu mám z kvality ledu obavy. Ale podmínky budou stejné pro obě mužstva,“ řekl trenér Vlach. 

Jeho svěřenci jsou na ledě již od poloviny července a po osmi týdnech přípravy je konečně čeká ostrý extraligový zápas. „Kluci už jsou rádi, že to konečně začne, neboť trénování bylo dost. Pro hokejisty jsou zápasy daleko příjemnější, i z hlediska přístupu, nasazení a natěšení na extraligu. Věřme, že se to kladně projeví na výsledcích,“ uvedl čtyřiapadesátiletý zkušený trenér.

Kometa v létě na české poměry nebývale posílila kádr, když přivedla devět nových hráčů, vesměs českých reprezentantů se zkušenostmi z KHL. Přišli například Martin Erat (přes 900 startů v NHL), Ondřej Němec, Martin Zaťovič, Tomáš Vincour, Marek Kvapil a další. „Není už snadných soupeřů, musíme sbírat body s kýmkoliv. Je dobře, že začínáme atraktivním duelem pro diváky. Určitě přijde hodně fanoušků a zápas bude mít atmosféru,“ řekl Ondřej Veselý, kapitán týmu.

Berani se na bitvu s Kometou pečlivě připravují. „Sledovali jsme podrobně jejich výsledky v přípravě a máme k dispozici i záznam jednoho z přípravných zápasů. Stěžejní poznatky a body k jejich hře máme. Na duel se dobře připravíme a  věřím, že se kluci vyhecují,“ upřesnil šéf zlínské střídačky.

Tým PSG Zlín ladil v posledním týdnu sestavu na začátek extraligy a zaměřil se na nácvik přesilovek a hry v oslabení. V brance nastoupí v pozici jedničky Libor Kašík a z trojice juniorů dostane šanci překvapině ten nejmladší, teprve čtyři dny sedmnáctiletý útočník Filip Chytil. „Přípravu odehrál velmi dobře. Na vítězném turnaji osmnáctek v Břeclavi získal patřičnou sebedůvěru. Přesvědčil nás, že herně na to má. Proti Kometě nastoupí ve čtvrtém útoku. Vedle dvojice brankářů budeme mít na zápasové soupisce sedm obránců a dvanáct útočníků,“ vysvětlil Rostislav Vlach.

Utkání 1. kola Tipsport extraligy PSG Zlín versus HC Kometa Brno se hraje v pátek 9. září v 17:30 hodin na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Pokladny budou otevřeny již od 15 hodin. Maximálně lze koupit pět lístků na jednu osobu! Po čtvrtečním předprodeji je k dispozici 600 lístků na sezení a 1 300 lístků na stání. Zápas si vyžádá zpřísněná bezpečnostní opatření. Klub vyzývá diváky, aby přišli do hlediště včas s dostatečným předstihem. Zároveň upozorňuje motorizované návštěvníky, aby využili bezplatné parkoviště u zlínského mrakodrapu (budova 21) a zde zaparkovali své vozy.

 
Nadějný útočník Filip Chytil nastoupí čtyři dny po svých sedmnáctých narozeninách k prvnímu zápasu v seniorské extralize.
 
×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera