Nový projekt: Deváťáci zahajují sérii turnajů Sev.en Hockey Cup

V lize se potkávají s moravskými týmy, nyní ovšem čeká zlínské žáky novinka, díky které se utkají i se soupeři z Čech. Deváťáci se společně s Pardubicemi, Litvínovem a Kladnem zúčastní série miniturnajů Sev.en Hockey Cup. Každý z klubů uspořádá v nadcházejících měsících jednodenní turnaj, první z nich je na programu tuto neděli v Litvínově.

Série turnajů Sev.en Hockey Cup, které se účastní Zlín, Pardubice, Litvínov a Kladno, se koná pod záštitou energetické skupiny Sev.en Energy. Ta ve všech čtyřech městech působí. Čtyři jednodenní turnaje se uskuteční vždy ve vybranou neděli, po skončení posledního turnaje bude vyhlášen celkový vítěz. Jako první se mládí hokejisté potkají v Litvínově. Turnaj, jehož patronem je bývalý útočník Martin Ručinský, se koná v neděli 27. října. Zlínský klub uspořádá v pořadí třetí turnaj série v neděli 15. prosince.

„Pro Zlín se jedná o zajímavou akci. Dojde totiž na konfrontaci mezi hokejem na Moravě a v Čechách. Zahrajeme si s atraktivními soupeři, se kterými se v sezóně nepotkáváme. Projekt je nastaven s výhledem do budoucnosti. Vše bude vyhodnoceno po této sezoně, ale nemělo by se jednat o jednorázovou akci,“ popisuje Tomáš Jankovič, trenér dorostu a sekretář mládeže ve Zlíně.

Série turnajů je určena pro hokejisty narozené v roce 2005 a později, kluby přitom mohou doplnit své výběry o další talentované hráče z jiných klubů v regionu.
„Zlínský tým povede na turnajích Zbyněk Mařák, který je u nás hlavním trenérem této kategorie. Jsou to zápasy navíc, na těchto turnajích budeme mít možnost využít i hráčů z okolí. Jedná se o hokejisty, kteří by v případě zájmu a výkonnosti mohli v budoucnu zabojovat o místo ve zlínském dorostu,“ vysvětluje Jankovič.

Možnost zapojení i dalších hokejistů z regionu do turnaje je jedním s příkladů spolupráce, která se rodí mezi kluby Zlínského kraje.
„Naší společnou snahou je udržet hráče v kraji a snížit počet odchodů jinam na minimum. Jedná se o obousměrnou spolupráci – pomáháme si s kluby navzájem a například hráči, nemají jisté místo ve Zlíně, mají možnost hrát právě v klubech z okolí.”

Program série Sev.en Hockey Cup

27. 10. 2019 – turnaj v Litvínově
17. 11. 2019 – turnaj v Pardubicích
15. 12. 2019 – turnaj ve Zlíně
1. 3. 2020 – turnaj v Kladně

Výsledky Zlína na turnaji v Litvínově

Pardubice – Zlín 2:4
Zlín – Litvínov 3:6
Zlín – Kladno 2:1

×
Odehrané 15:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Kometa Brno