Novic Roman Szturc: Nastal čas jít jinam a udělat restart kariéry

Velmi těžkou zkoušku má před sebou nováček v sestavě Beranů Roman Szturc. Devětadvacetiletý bývalý útočník Vítkovic má ve Zlíně smlouvu na začátek extraligy. Chce přesvědčit o svých kvalitách a vynutil si její prodloužení. Svou snahu započal společně s celým týmem v pondělí na prvním tréninku nové sezony na ledě. "Jdu do toho s čistou hlavou, těším se," řekl Szturc.
- Romane, jak se vůbec seběhl váš přesun do Zlína?
"Měl jsem ještě platnou smlouvu ve Vítkovicích, po nějakých jednáních s klubem a trenéry z toho ale sešlo. Více méně z mé hlavy, už toho bylo za dvanáct let ve Vítkovicích dost. Za ty roky bylo nabídek mnoho, někdy jsem pod smlouvou byl, jindy ne, ale vždy jsem pro nějakou vizi zůstal. Teď nastal čas jít jinam a udělat restart kariéry. Hráči by měla takováto změna pomoct. V Ostravě jsem byl a vždycky budu doma, ale ten tlak od známých a od všech byl velký. Přišlo zlínské angažmá, za což jsme velmi vděčný. Doufám, že bude delší než jsme domluvení."

- To vnímáte jak, že do půlky října si musíte vybojovat prodloužení smlouvy?
"Vůbec mi to nevadí, taková byla nabídka. Řešil jsem více týmů, ale vypadlo mi z toho tohle řešení. Mluvil jsem s klukama ze Slovenska, kde pan Stavjaňa trénoval, mluvil jsem i s ním, podíval jsem se na soupisku a vyšlo mi z toho, že by to mohlo být dobré. Až ten kontrakt doběhne v říjnu, uvidíme, co bude dále. Jdu do toho s čistou hlavou, těším se na to."

- Jak jste jako soupeř vždy vnímal Zlín?
"Poctivý domácí mančaft, něco to tady do sebe má. Historicky zápasy byly vypjaté, pořád je to Morava, bylo a je to ostré."

- Chvíli jste ve Vítkovicích hrál i s Bedřichem Köhlerem, mluvil jste s ním před podepsáním smlouvy?

"Vůbec ne. Spíše až po podpisu se mi hned ozval pokladník, Jirka Ondráček. Něco jsme si napsali s Očkem (Zdeněk Okál). Celé je to teprve čerstvé."

- Jak se těšíte na zápas s Vítkovicemi?
"To bylo skoro první, na co jsem se díval. Ale hrajeme s nimi doma, takže to nebude takové, že pojedu přímo do té arény. No a venkovní zápas ve druhé čtvrtině, to se teprve uvidí, jestli tam pojedu."

Roman Szturc, nová tvář ve zlínském dresu během prvního tréninku v PSG aréně. FOTO: ZLIN PRESS - DAVID PEŠKA