Nové tváře v ofenzivě PSG Zlín: Adam Havlík z Pardubic a Jan Maruna z Havířova

Extraligový tým PSG Zlín reaguje na neutěšenou pozici v tabulce Tipsport extraligy a přivádí nové hráče do kádru Beranů. Na měsíční kontrakt přichází do Zlína útočník Adam Havlík z týmu HC Dynamo Pardubice, na střídavý start z prvoligového celku HC AZ Havířov 2010 další forvard Jan Maruna (na snímku). Opačným směrem se přesune do Slezska útočník Zdeněk Okál.

Adam Havlík (narozen 14. ledna 1991) přichází do Zlína z extraligových Pardubic, kde začal letošní sezonu. Předtím úspěšně působil čtyři sezony v týmu Znojma, kde byl jedním z klíčových hráčů českého účastníka rakouské EBEL ligy. V loňské sezoně byl nejlepším nahrávačem v této mezinárodní lize. Za poslední dvě sezony v dresu Znojma získal v kanadském bodování celkem 112 bodů za 29 branek a 83 asistencí! „Je to velmi tvořivý hokejista, který nám může hodně pomoci. Není to rozený střelec, ale nesmírně technicky zdatný hokejista, výborný bruslař a dobře čte hru. Rovněž jeho reference od trenérů Znojma jsou velmi dobré. Přichází na měsíční kontrakt s možností angažmá do konce sezony,“ uvedl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. Čtyřiadvacetiletý křídelník se objeví poprvé na tréninku Zlína v pátek. V extralize odehrál celkem za Znojmo a Pardubice celkem 16 zápasů a vstřelil 1 gól.

Další novou tváří v ofenzivě Zlína je Jan Maruna (narozen 28. ledna 1989) z Havířova, který přichází výměnou za Zdeňka Okála na střídavý start. Výměna obou hráčů je zatím na neurčito, nejdéle však do konce sezony 2015/2016. Maruna patří ke klíčovým hráčům Havířova a v probíhající sezoně nasbíral v kanadském bodování 13 bodů za 5 branek a 8 asistencí. O jeho nasazení do nejbližšího extraligového utkání v Mladé Boleslavi se rozhodne na základě herního projevu v tréninku. „Již v loňské sezoně jsme ho měli v hledáčku. V Havířově je dlouhodobě jedním z nejlepších útočníků. Věříme, že se chytne jako v loňské sezoně Robert Říčka, který k nám z Havířova rovněž přišel,“ řekl trenér Vlach. Šestadvacetiletý Maruna, který prošel mládežnickými týmy v Třinci, trénoval poprvé s týmem PSG Zlín již ve čtvrtek.

FOTO: ZLÍNSKÝ DENÍK - MARTIN BŘENEK

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Olomouc
×
Dnes v   | Jun.
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín