Nikoho nešetřit! Tvrďák Jiří Goiš mimo hitů a pěstí přidal v Pardubicích i gól

Skok do extraligy, vstřelený gól a výhra. Víc si snad ani nemohl přerovský Jiří Goiš ve službách Beranů přát. Na ledě Pardubic lepil díru po zraněném kapitánovi Ondřeji Veselém a naskočil rovnou na levé křídlo druhé lajny. "Bojoval jsem s tím, že v Přerově to hrajeme trochu jinak," uznal po utkání Goiš.
Zlý muž s tvrdou hrou, tak ho zná celá WSM liga. A nyní už i pardubičtí hráči. Sedmadvacetiletý hokejista dokázal na ledě Dynama pořádně přitvrdit hru a navíc se dokázal i gólově prosadit. V 16. minutě se jako vždy opět motal kolem brankoviště. "Je to můj styl hry, ono pak se někdy odrazí nějaký puk a mohu ho dorážet. Tentokrát to bylo podobné, štěstí při mě stálo a já jsem jenom plácl do puku," popisuje úvodní gól zápasu. Mimochodem, jeho gólový pokus byl teprve druhou střelou Beranů v utkání, a to se blížila první siréna!

Jenomže nebyla to náhoda, Pardubičtí na tom nejsou zrovna nejlépe, a tak museli začít před domácím publikem aktivně. Obrana Zlína však byla málo kdy prostupná, a když už se to stalo, byl na místě jako vždy fantastický gólman Libor Kašík. I na něj si sice soupeři občas dovolili, zase byl ale na místě přerovský tvrďák, který velmi rychle zklidnil domácího Američana Nicholase Schause. "Mám za úkol takto hrát, takovéto momenty dokáží tým nastartovat. Musíme ukazovat, že soupeři nedáme nic zadarmo," upozorňuje Jiří Goiš.

Goiš hrál místo kapitána Veselého ve druhé formaci levé křídlo, dělalo mu to však  potíže. "V Přerově hrajeme centra dozadu, tady je levé křídlo bránící. Ale ušlo to, navíc nebylo těžké se s klukama domluvit, hrál jsem s nimi už v juniorce," říká Goiš na adresu spoluhráčů Romana Vlacha s Antonínem Honejskem.

Přerovského hráče překvapil i rozdíl mezi extraligou a první ligou. "V extralize je to takticky svázanější, každý hráč má své místo. O ligu níže je více brejků, více chyb," vysvětluje.

Zlínští hokejisté duel na východě Čech rozhodli povedeným nástupem do třetí třetiny, kdy dvěma góly posunuli skóre na 1:3. "Za tohoto stavu musel soupeř otevřít hru, my jsme se díky tomu dostávali do brejků. Bohužel jsme je ale nevyužili a dopustili jsme zbytečné drama," narážel Goiš na to, že Dynamo dokázalo ještě při závěrečné power-play snížit. "Měli jsme pětadvacet vteřin před koncem buly v útočném pásmu, po zbytečném faulu se ale zase vhazovalo u nás," uzavřel Goiš.