Načítám přehrávač...

Netradiční semináře pro rodiče mladých hokejistů vzbudily velký zájem

Hokejový klub HC Berani Zlín připravil premiérové workshopy pro rodiče – ukázky tréninků dětí v žákovských třídách. Tréninky vedla Soňa Švecová Hauserová, která má na starosti u mladých hokejových talentů gymnastický trénink. Celý program v tělocvičně PSG arény byl koncipovaný jako komentovaný trénink pro rodiče dětí dané kategorií a vzbudil velký zájem i ohlas.
Rodiče se přišli podívat na ukázku, jak trénují jejich děti, když zrovna nejsou na ledě. Seminář v hokejovém prostředí dal rodičům odpověď na řadu otázek. „Překvapil nás velký zájem, neboť přišlo hodně rodičů. Jsem ráda, že vedení zlínské hokejové mládeže mě oslovilo před časem s nabídkou ke spolupráci. Rodičům jsme ukázali, jak se trénuje a jak provádíme jednotlivé cviky. Viděli, že je to výborné z hlediska zdraví, aby nevznikly bolesti zad a kloubů. Zařazení kompenzačních tréninků pro vrcholové sportovce zvyšuje jejich sportovní výkon,“ pověděla Soňa Švecová Hauserová.

Zlínská trenérka a cvičitelka se zaměřuje na kompenzační cvičení, trénink Core a správnou techniku pohybu s využitím konceptu podle uznávaného fyzioterapeuta Pavla Koláře. Právě s metodou cvičení podle profesora Koláře se seznámili rodiče na červnových seminářích, viděli techniku pohybu i teoretickou prezentaci a poté praktický trénink dětí přímo v akci.

Švecová začala spolupracovat se zlínským hokejem v loňské sezoně, u žákovských týmů se stará o gymnastický trénink. „Spolupráce započala v loňské sezoně u ročníků 2005 až 2008. Gymnastický trénink nahrazuje dětem všestranný pohyb, který jim stále více chybí. Zařazujeme tréninky s důrazem na protahování i během sezony především pro starší děti, kteří to přijali velmi pozitivně a udělali velký kus práce. Zjistilo se, že dětem pohyb chybí, neboť jen sedí doma u počítače,“ uvedla Švecová Hauserová. 

Majitelka zlínského pohybového studia Kinesis. rozšířila v létě realizační tým extraligového seniorského týmu Beranů. „U dospělých se jedná především o fyzio trénink, napravování, dorovnání, dále stabilizaci trupu, aby byli stabilnější na ledě. Hodně těchto cviků připomíná jógu a rehabilitační cvičení. Jedná se o celosvětový trend, právě na jógu se zaměřují stále více hokejisté v zámoří. Zvyšuje se vám výkon, vyvinete maximální největší rychlost, sílu a upevníte si zdraví,“ uzavřela Soňa Švecová Hauserová, jejíž pohybové studio najdete v prostorách zlínského zámku.