Neplnili jsme si, co jsme měli, hlesl po porážce s Přerovem Jakub Herman

Patří mezi odchovance přerovského hokeje, ve čtvrtek ale do Přerova přijel jako soupeř. Znovu po roce. Jakub Herman se v dresu Beranů střetl se Zubry v závěrečném utkání turnaje Zubr Cup. Na rozdíl od loňska neskóroval a přiznal, že Zlínští začali hrát, až když prohrávali o tři góly. Na obrat ve skóre to nestačilo. Zatímco v roce 2018 Valaši na Hané 4:1 zvítězili, letos tam uhráli výsledek přesně opačný.

- Loni 4:1 pro vás, letos 4:1 pro Přerov. Jak jste zápas viděl?
"Každý rok je jiný. Byl to náš druhý zápas a neodehráli jsme ho vůbec dobře. Přerov nás přebrusloval, hrál lépe. Neplnili jsme si, co jsme si plnit měli. Začali jsme hrát až za stavu 3:0 pro Zubry, což bylo bohužel pozdě. Ze zápasu se musíme poučit a jedeme dál." 

- Nehráli jste až moc profesorsky?
"Jak jsem říkal, neplnili jsme si to, co jsme si stanovili. Nejezdily nám nohy, nevím…. Přerov měl třetí zápas v nohách, my jsme ve středu nehráli a měli jen lehčí trénink. Na ledě to ale vypadalo přesně opačně. Vzchopili jsme se, až když bylo pozdě." 

- Šance na zdramatizování výsledku jste ale měli, třeba v přesilovkách. Myslíte, že se od vás také odvrátilo pověstné štěstíčko?
"Šance jsme měli, ale nedali jsme je. Na šance se nehraje. Možná jsme štěstí opravdu urazili, a proto nám to tam nepadalo." 

- Rozhodovali i brankáři? Daniel Huf přece jen nemá tolik zkušeností s profesionálním hokejem jako přerovský Petrásek…
"Náš gólman Hufíno podal podle mě výborný výkon. Podržel nás a chytil nějaký ten gól navíc." 

- Jste přerovským rodákem i odchovancem, jak jste se do Přerova po roce těšil?
"Těšil jsem se jak loni, tak letos. Vždycky si v Přerově rád zahraji. V létě tu s klukama hraji inline a jsem rád, že si na přerovském stadionu mohu v rámci Zubr Cupu zahrát." 

- Jak turnaj Zubr Cup vlastně vnímáte?
"Je to prestižní událost. Myslím si, že hlavně pro přerovské fanoušky jde o velmi atraktivní akci. Škoda, že jsme neodehráli ještě zápas se Vsetínem. Mrzí nás to, mohlo to být dobré." 

- Hecovali jste se nějak s kamarády z Přerova?
"Já osobně ne, ale člověk to nějak vnímá. Na tribuně jsem měl celou rodinu, spoustu kamarádů, známých. Člověk se chce ukázat. Je to příjemné." 

- Vypsal jste za výhru nad Přerovem v kabině svačinku?
"Svačinku ne, tu si nechám až na Olomouc (úsměv)." 

Foto: Jan Gebauer/fotogebauer.cz

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC VERVA Litvínov