Nejúspěšnějším sportovcem města Zlína byl vyhlášen Libor Kašík

Titul nejúspěšnějšího sportovce města Zlína za rok 2017 získal extraligový gólman týmu Aukro Berani Zlín Libor Kašík. Slavnostní vyhlášení proběhlo v rámci večera v Kongresovém centru Zlín, kde bylo oceněno celkem deset sportovců – jednotlivců a nejúspěšnější sportovní kolektiv za uplynulý rok. Pětadvacetiletý brankář Beranů Libor Kašík získal po právu ocenění pro sportovního krále roku, neboť svými výkony patřil k nejlepším gólmanům v české extralize a měl výrazný podíl na velmi dobrých výsledcích zlínského týmu v uplynulé sezoně.

V elitní desítce nejúspěšnějších sportovců se umístili vedle hokejisty Libora Kašíka dále karatista Daniel Veselý, fotbalista Stanislav Dostál, volejbalisté Radim Šulc, Jakub Varous, sportovní lezec Šimon Potůček, orientační závodnici na horských kolech Vilma Králová a Jiří Hradil, házenkářka Michaela Kolářová a atletka Kateřina Hálová.

Na slavnostním večeru byly oceněny i dva sportovní kolektivy, nejúspěšnějším kolektivem se stali fotbalisté FC Fastav Zlín, kteří vyhráli na jaře loňského roku domácí pohár a na podzim reprezentovali český fotbal v základní skupině Evropské ligy. Oceněn byl i nejúspěšnější zdravotně postižený kolektiv sledge hokejistů SHK LAPP Zlín, který vybojoval opět mistrovský titul.

Primátor města Zlína Miroslav Adámek udělil i Cenu primátora v kategorii mládeže, kterou získal desetiletý závodník na motokáře Jiří Skopalík. Každoročně město oceňuje i dlouhodobé, celoživotní zásluhy jednotlivců. Cenu za mimořádný přínos zlínskému sportu získal trenér fotbalistů Bohumil Páník.

Slavnostním večerem provázel známý sportovní komentátor Jaromír Bosák a v kulturním programu vystoupila zpěvačka Emma Smetana s doprovodnou kapelou. 

FOTO: JAN SALAČ

Nejúspěšnějším sportovcem města Zlína za uplynulý rok 2017 byl vyhlášen brankář týmu Aukro Berani Zlín Libor Kašík. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT