Nehráli jsme špatně, ale něco tomu chybí, mrzelo uzdraveného Žižku

Nebylo to defenzivní utkání, jak by někteří čekali, střely na branku byly 44:35 pro Olomouc, gólové hody si však užívali jen domácího hokejisté. Hráči PSG Berani Zlín sice úplně herně nepropadli, ale podstatné je skóre - 1:5 a úvodní bod série pro Hanáky. "Nehráli jsme špatně, ale něco hře prostě chybí," pověděl po utkání uzdravený zlínský kapitán Tomáš Žižka, který se do sestavy vrátil po sedmizápasové pauze a postaral se o jedinou branku svého týmu.
- Tomáši, úvod utkání znamenal vedení 2:0 pro soupeře, ale nebyl to asi ten moment, který úplně rozhodl utkání...
"Taky si myslím, že ne. Hned jsme dali gól, takže jsme byli zpět ve hře a i potom jsme si vytvořili určité šance, byly tam přesilovky. Nevím, jak to vypadalo z vrchu, ale nepřišlo mi, že bychom byli nějak extra horší než Olomouc. Ovšem na rozdíl od nás jednoduchostí nás přehráli a góly dali."

- Prohráli jste, je potřeba něco změnit pro druhý duel?
"Nechci to hodnotit slovy, že jsme hráli špatně, ale něco hře prostě chybí. Musíme najít co a nějak v úterý vyhrát. Ale jiným způsobemjsme si oťukali, že to takto nejde. Snad k dalšímu zápasu vyjede na led jiné mužstvo. Jde o to dát si pozor na jejich protiútoky. Je to stejný mančaft jako my."

- Zřejmě chyběla využitá přesilovou hru, celkem jste jich měli pět a ani jednu neproměnili.
"Tlak jsme měli, soupeře jsme v pásmu zavřeli. Střely tam byly, zaplať pánbůh aspoň toto, ale góly z toho nebyly To nás stálo zápas."

- Cítil jste se po zranění plně připraven?
"Dalo by se říct, že jsem si za tu dobu odpočinul. Těšil jsem se na play off a věřím tomu, že cesta k postupu je pořád otevřená. Mohl jsem hrát už poslední zápas v základní části, ale ještě do toho něco vlezlo, tak jsme počkali."

- Co říkáte na návštěvnost, pouhé čtyři tisícovky diváků?
"Očekával jsem to, pondělí, navíc to bylo v televizi. Ale zase tu byly dva dobré kotle, které atmosféru vytvořily. Ale ano, počet samozřejmě zklamal, ale nepřekvapil."

Kapitán Zlína Tomáš Žižka naskočil po zranění do play off. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘI ZAŇÁT