Navrátilec Jakub Herman: Vyhrál šťastnější tým, nikoliv lepší

Poprvé v extraligové kariéře se útočník PSG Berani Zlín Jakub Herman představil v olomoucké "Plech aréně" jako soupeř. Šestadvacetiletý útočník se do sestavy Zlína vrátil po nemoci, skousnout ale musel porážku 1:2. "Byl to remízový zápas, vyhrál šťastnější," pověděl po zápase.

Vyrovnaný duel rozhodl zhruba prostředek zápasu, kdy se ve 27. a 33. minutě dvakrát trefil domácí Jiří Ondrušek. Berani se sice ve třetí třetině odhodlali k drtivému tlaku, ovšem bylo z toho pouze snížení Okála na konečných 1:2. "Šance jsme měli, ale nedali jsme góly. Byl to remízový zápas. Nevyhrál lepší, ale šťastnější. Každopádně byl to super zápas, skvělá atmosféra, jen škoda, že jsme nebodovali. I jeden bod by byl pro nás zlatý," pověděl Jakub Herman, který na jediný gól PSG nahrával.

Zlín tak ukončil svou sérii tří výher, Hanáci naopak zapsali šestý triumf v řadě. "Výborně brání, to dokázali i v tomto zápase. Dali dva góly a na to vyhráli, jim to stačí. Gólman to zavře, špatně se jim dávají góly," poznamenal Herman.

Ten se vrátil do sestavy po nemoci. "Měl jsem hnisavou angínu, nic příjemného. Dva a půl týdne jsem byl na antibiotikách, trénoval jsem od minulého čtvrtka. Moc už jsem se těšil na zápasy, hrálo se mi dobře," řekl šestadvacetiletý forvard, který si zároveň užil i návrat na led, kde několik let hrál

"Fanoušci i vyvolávali mé jméno, bylo to příjemné. Užil jsem si to, jsou zde super fanoušci, děkuji jim za to," zakončil Jakub Herman.