Navrátilec Bedřich Köhler: Jsem připravený být lídrem

Před pěti lety slavil ve Zlíně mistrovský titul, nyní se po čtyřletém putování jinými kluby v extralize vrací do Zlína. Čtyřiařicetiletý útočník je hráč, kterého si asistent trenéra Martin Hamrlík dlouho přál – vysoký silový do předbrankového prostoru. A produktivita? Ta taky ke Köhlerovi neodmyslitelně patří… "Jsem připravený být lídrem," říká.
Poslední sezona v brněnské Kometě však i vinou silné konkurence nebyla ideální. „Sezona nebyla ani podle mých, ani podle představ vedení dobrá. Hledali jsme řešení, přičemž první, co jsem agentovi řekl, bylo, ať zavolá do Zlína. Jednání byla rychlá a korektní,“ pochvaluje si Köhler.

Ač rodák z Ostravy, po řádce let strávených ve Zlíně už se v Baťově městě cítí jako doma. „Ano, beru to jako domov, mám tady postavený barák, rodinu… Jsem rád, že jsem zpět. Taky nebylo lehké každý den dojíždět ze Zlína do Brna, když žena pracuje a děti chodí do školy. Nyní sjedu šest minut z kopce a jsem na zimáku,“ pověděl zlínský forvard poté, co podepsal víceletou smlouvu.

„Mým cílem bylo vždycky dohrát kariéru ve Zlíně. Věřím, že ještě můžu něco dokázat, že mám týmu, co dát. Změnila se tady generace, skončili Čája a Lešoun. Jsem připravený nyní převzít roli lídra. Byl jsem jím už i v Hradci, jsem na to zvyklý. Vím, co se ode mne očekává,“ řekl Bedřich Köhler.

Útočník Bedřich Köhler se vrací po čtyřech letech do zlínského dresu. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT