Nalezený střelec Pavel Klhůfek: Doma můžeme rozhodnout + VIDEO

Co se Pavlu Klhůfkovi nepovedlo za čtyřicet zápasů v základní části, to zvládl během dvou zápasů předkola Generali play off. Zlínský útočník v každém ze dvou zápasů vstřelil branku a překonal statistiku jednoho úspěchu z dlouhodobé části. Berani nakonec i díky vítězné trefě právě Klhůfka zvítězili v Olomouci 3:1 a srovnali stav série na 1:1.

Berani podobně jako v úvodním duelu série šli do vedení, ovšem to ve velmi divoké první třetině. Nejdříve hned v první minutě musel na 72 vteřin střídat kvůli problémům s výstrojí gólman Libor Kašík, aby se poté vrátil do brány a vychytal dvouminutové oslabení ve třech proti pěti. "Nástup byl divný. Odstartovala to srážka s Kášou, my jsme si samozřejmě svého brankáře chránili a už to jelo. Ubráněné takové oslabení samozřejmě každý mančaft nakopne, byl to stavební kámen," pověděl Pavel Klhůfek, útočník Aukro Berani Zlín.

Po divoké první dvacetiminutovce, ve které sudí rozdali celkem čtyřiadvacet trestných minut, ale Zlín vedl 1:0. A ve 23. minutě po trefě Klhůfka už byl stav o dvě branky. "Chtěl jsem vyjet zpoza brány, protože většinou to jenom nahazuju na bránu, ale podařilo se mi dobře pokrýt kotouč a otevřel se mi prostor na střed, tak jsem si najel a zkusil trefit bránu, protože v ten moment to gólman nečeká," popisoval svůj úspěch šestadvacetiletý hokejista.

Pavel Klhůfek a jeho spoluhráči nakonec mohli slavit vítězství 3:1. "Odehráli jsme skvělé utkání stejně tak jako to první, ale tentokrát se k nám přiklonilo štěstíčko. Odvážíme si odtud bod s tím, že doma můžeme rozhodnout. To je podstatné," řekl Klhůfek. Na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně se hraje v pátek a v sobotu, případný pátý a rozhodující duel o postupujícím do čtvrtfinále je naplánován na pondělí 12. března, hrálo by se v olomoucké "plecharéně".

Útočník Aukro Berani Zlín Pavel Klhůfek v držení kotouče ve druhém utkání předkola play off s Olomoucí, vlevo Martin Vyrůbalík. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT