Na reprezentační akce zamířili vedle Dufka i Claireaux a Freibergs

Hned tři hokejisté PSG Berani Zlín byli nominovaní během únorové reprezentační přestávky do národních týmů. Zatímco útočník Jan Dufek má před sebou debut v české reprezentaci na Švédských hokejových hrách pod názvem Beijer Hockey Games ve Stockholmu, francouzský útočník Valentin Claireaux a lotyšský obránce Ralfs Freibergs patří k oporám svých reprezentací. Claireaux se představí na Rakouském poháru v Klagenfurtu, Lotyše čeká jen přípravný kemp v Rize.
Osmadvacetiletý útočník Valentin Claireaux se zúčastní s národním týmem Francie mezinárodního Turnaje čtyř zemí pod názvem Rakouský pohár v Klagenfurtu. Tým galského kohouta pod vedením trenérské dvojice Philippe Bozon, Yorick Treille od úterý trénuje v rakouských Korutanech, kde odehraje v Klagenfurtu dva zápasy. V pátek ho čeká v místní Stadthalle kvalifikační zápas s Dánskem (loňský vítěz turnaje) a podle výsledku odehraje další den buď zápas o prvenství v turnaji nebo souboj o třetí místo s jedním z dvojice Rakousko/Norsko.

Turnaj čtyř národů – Rakouský pohár v Klagenfurtu
Pátek 7. února - semifinále
16:15 hodin: Dánsko – Francie
20:00 hodin: Rakousko – Norsko
Sobota 8. února – finálový den
16:15 hodin: Norsko – Dánsko/Francie
20:00 hodin: Rakousko – Dánsko/Francie

Obránce Ralfs Freibergs odcestoval na začátku týdne do Rigy, kde má lotyšský národní hokejový tým ve dnech 4. až 6. února třídenní přípravný kemp v hale Volvo. Během únorové pauzy vedou tréninky lotyšského národního týmu Artis Abols a asistent Valerijs Kulibaba. Kanadský hlavní kouč Lotyšů Bob Hartley dal podle dohody přednost trenérské práci na klubové úrovni v Avangardu Omsk.

Lotyšský reprezentační obránce Ralfs Freibergs ve zlínském dresu. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT