Na první kemp reprezentace byli povolání Tomáš Fořt a Michal Jordán

Trenér národního týmu České republiky Miloš Říha zveřejnil nominaci na úvodní kemp před mistrovstvím světa, které proběhne v květnu na Slovensku. Mezi šestnáctkou hokejistů je celkem 15 hráčů z Kontinentální ligy a pouze jeden hráč z české extraligy Tomáš Fořt z týmu PSG Berani Zlín. Šestadvacetiletý forvard je jedním ze dvou nováčků v reprezentaci, kam dostal pozvánku rovněž zlínský odchovanec Michal Jordán z ruského Chabarovsku.
Životní sezona Tomáše Fořta byla korunována povolávacím rozkazem do reprezentace. Rodák z Plzně a odchovanec Moravské Třebové zažil v letošním ročníku extraligy povedenou sezonu. V základní části byli se 17 góly nejlepším střelcem Beranů, což potvrdil i ve vyřazovacích zápasech play off, kde se stal i nejproduktivnějším hráčem Zlína. V seniorské reprezentaci je nováčkem.

Osmadvacetiletý obránce Michal Jordán začínal s hokejem v rodném Zlíně. V reprezentaci není žádným zelenáčem, neboť v národním dresu odehrál 72 zápasů a vstřelil 5 branek.  Startoval na olympiádě v Pchjongčchangu 2018  Čtyřikrát hrál na mistrovství světa (2014 Bělorusko, 2015 Česká republika, 2016 Rusko, 2018 Dánsko). Již druhou sezonu patří k pilířům zadních řad týmu Amur Chabarovsk na ruském Dálném východě.

Sraz národního mužstva se uskuteční v pondělí 25. března na zimním stadiónu v Praze-Edenu, kde se budou hráči připravovat až do 5. dubna 2019. V rámci Euro Hockey Challenge se potom střetnou 10. dubna (Znojmo) a 13. dubna (Linec) s Rakouskem, 17. a 18. dubna (Karlovy Vary) s Německem a 26. dubna (Trenčín) a 27. dubna (Nitra) se Slovenskem. Domácí část sezóny vyvrcholí bezprostředně před mistrovstvím světa při turnaji Euro Hockey Tour s názvem Carlson Hockey Games v Brně, kde se svěřenci trenéra Miloše Říhy střetnou 2. května s Finskem, 4. května se Švédskem a 5. května s Ruskem.

Nominace na první kemp v přípravě před mistrovstvím světa:
Brankář: Marek Langhamer (Chabarovsk, KHL), obránci: Vojtěch Mozík (Podolsk, KHL), Jan Kolář, Michal Jordán, Marek Hrbas (všichni Chabarovsk, KHL), Ondřej Vitásek (Kunlun, KHL), Lukáš Klok (Slovan Bratislava, KHL), Adam Polášek (Nižněkamsk, KHL), útočníci: Michal Bulíř (Magnitogorsk, KHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva, KHL), Tomáš Mertl (Kunlun, KHL), Michal Řepík (Podolsk, KHL), Jiří Sekáč (Kazaň, KHL), Andrej Nestrašil (Nižněkamsk, KHL), Tomáš Zohorna (Chabarovsk, KHL), Tomáš Fořt (PSG Berani Zlín).