Na měsíční hostování přichází jihlavský kapitán Tomáš Čachotský!

Extraligový tým PSG Berani Zlín se dohodl s prvoligovým týmem HC Dukla Jihlava na měsíčním hostování zkušeného útočníka Tomáše Čachotského ve Zlíně. Jihlavský kapitán poprvé nastoupí v letošní sezoně Tipsport extraligy 2018/2019 ve zlínském dresu při pátečním zápase s Mladou Boleslaví. Berani zároveň uvolnili na měsíční hostování do Jihlavy útočníka Nicolase Werbika, který v dresu Dukly odehrál již dva zápasy.

„S Jihlavou máme zásluhou jednatele Bedřicha Ščerbana velmi dobré vztahy. Jsme rádi, že došlo k dohodě ohledně měsíčního hostování Čachotského. Tomáš je velmi zkušený hokejista, který nám může zvýšit produktivitu. Skvěle tvoří hru, je úspěšný v koncovce a skvěle charakterově zapadne do kabiny,“ řekl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer PSG Berani Zlín. 

Zkušený Čachotský se objeví ve Zlíně již během čtvrtečního dopoledne a absolvuje s týmem úvodní trénink. O víkendu poté naskočí do domácích extraligových zápasů proti Mladé Boleslavi a Olomouci. „Spolupráce není nastavena v žádném případě tak, že oslabíme jihlavský tým. Dukla má nadále ty nejvyšší ambice. V rámci potřeby ze strany Jihlavy jsme dohodnuti, že uvolníme na Vysočinu kromě Werbika případně dalšího našeho hráče,“ upřesnil Šolc. 

Šestatřicetiletý Tomáš Čachotský (narozen 13. ledna 1982, 178 cm, 77 kg) působil téměř celou kariéru v Jihlavě, kde odehrál šestnáct sezon (z toho dvě extraligové). Výjimkou bylo pouze angažmá v extraligových týmech Znojma, Karlových Varů a Zlína. V Baťově městě působil v sezoně 2015/2016, když odehrál celkem 54 zápasů s bilancí 20 kanadských bodů za 8 gólů a 12 asistencí. Čachotský nastoupil v extralize k celkem 254 zápasů s bilancí 78 bodů v produktivitě za 27 gólů a 51 asistencí. V první lize má na svém kontě 660 zápasů, kde nasbíral úctyhodných 561 bodů za 200 gólů a 361 asistencí. V letošní sezoně si připsal v dresu Jihlavy ve 14 zápasech 5 branek a 7 nahrávek.