NHL na dosah ruky. Páťáci viděli trénink Chicaga a Philadelphie

Zámořská NHL se letos na podzim po letech vrátila do České republiky a zlínští páťáci byli u toho. Philadelphia a Chicago spolu sehrají v pražské O2 areně utkání základní části, ale ještě před tím oba týmy absolvovaly ve stejné hale veřejný trénink. Mladí Berani díky tomu na vlastní oči viděli, jak se připravují na zápasy takové hvězdy jako Jakub Voráček, Claude Giroux, Jonathan Toews nebo Patrick Kane.

Mladí zlínští hráči se vydali do Prahy ve čtvrtek v doprovodu svých trenérů. Tréninky v O2 areně přilákaly do hlediště kolem osmi tisíc lidí, velkou část z nich tvořily děti. Pořadatelé totiž vyhradili část míst pro sportovní (i nehokejové) mládežnické oddíly.

„Pro kluky to byl nezapomenutelný zážitek – jak návštěva O2 areny, tak hlavně samotné tréninky obou týmů. Bylo zajímavé vidět, že i hráči z NHL občas musí prostě jen objet kolo naplno, jindy zase zvolnit nebo naopak zrychlit tempo. A jejich cvičení nejsou vždy zrovna raketová věda, stačí pár přihrávek a střela, ovšem s důrazem na detaily,“ popisuje výlet do hlavního města trenér páté třídy David Macharáček.

V hale panovala během tréninku pohodová atmosféra, kterou si užili jak fanoušci, tak samotní hokejisté NHL, byť ti museli samozřejmě pracovat naplno. „Program klukům zpestřili i maskoti týmů pobíhající v hledišti. Věřím, že si každý z Prahy odvezl něco nového. Ať už v podobě suvenýrů, nebo poznatků, se kterými může sám dál pracovat," doplňuje zlínský trenér.

Program NHL v Praze dnes vrcholí. Philadelphia a Chicago spolu od 20 hodin sehrají svůj úvodní zápas letošní sezony. Poté se oba celky postupně přesunou zpět do zámoří, kde se jim sezona naplno rozběhne.

Páťáci při sledování tréninku zámořských týmů.
Pohled na O2 arenu, na ledě trénují hráči Philadelphie.
Páťáci před pražskou O2 arenou.
×
Odehrané 15:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Odehrané 11:30 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Kometa Brno