Mladší dorostenci si přivezli z Olympiády dětí a mládeže zkušenosti i zážitky

Osmé zimní hry jsou minulostí. Hokejový výběr Zlínského kraje sice na turnajový úspěch nedosáhl, hráči však sehráli několik vyrovnaných duelů, často navíc s novými soupeři. Nabrané zkušenosti mohou hokejisté Zlína využít už tento týden, kdy se opět naplno rozjede extraliga mladšího dorostu.

Do výběru Zlínského kraje nominovali trenéři celkem čtrnáct hráčů Zlína, mezi nimi i čtrnáctiletého forwarda Jakuba Kráčalíka. „Bylo to super! Atmosféra jako na normální olympiádě,“ pochvaluje si mladý hokejista sportovní událost na Východě Čech.

Vedle hokeje soutěžily kraje v dalších deseti sportech, organizátoři navíc připravili pestrou nabídku doprovodného programu. Tyto radosti však hokejisty spíše míjely. „Nic jsme nestíhali, protože jsme měli hodně nabitý plán: budík třeba na sedm hodin, pak snídaně, dopoledne zápas, oběd a chvilka odpočinku, odpoledne druhý zápas a po něm už večeře a večerka,“ vysvětluje Kráčalík. „Ale kdyby na to byl čas, podíval bych se na biatlon, ten mě baví. A podporoval jsem i rychlobruslení, protože jsem tam měl kamarády.“

Samotný turnaj výběru Zlínského kraje výsledkově příliš nevyšel. Ze šesti zápasů ve skupině jeden zápas vyhrál, jeden remizoval a čtyři prohrál. Kráčalík se do bodování turnaje zapsal jednou asistencí, kterou zaznamenal v duelu proti Karlovarskému kraji. „Bylo to strašně vyrovnané, poslední klidně mohl porazit prvního. Hodně záleželo na tom, kdo bude mít štěstí a dá gól. Nám to tam třeba vůbec nepadalo, měli bychom zlepšit koncovku,“ tuší mladý útočník.

Zlínskému kraji byl geograficky nejbližším soupeřem Kraj Vysočina, ostatní soupeři byli z Čech. Pro zlínské mladší dorostence, kteří hrají většinu svých extraligových utkání s moravskými nebo slezskými soupeři, to byla zajímavá konfrontace. „Zápasy proti Praze, Středočeskému kraji a dalšími týmy z Čech byly dobrou zkušeností, hrají totiž rychlejší a tvrdší hokej,“ myslí si Kráčalík.

Po necelém „olympijském“ týdnu v Pardubickém kraji se pozornost čtrnáctiletého útočníka začíná pomalu upírat zpátky na extraligu. Mladší dorostence čeká už v úterý dohrávka v Přerově a ve čtvrtek domácí utkání s Vítkovicemi.

Výsledky Zlínského kraje na ODM 2018

Zlínský kraj – Kraj Vysočina 1:2
Ústecký kraj – Zlínský kraj 1:1
Zlínský kraj – Plzeňský kraj 3:5
Karlovarský kraj – Zlínský kraj 3:5
Zlínský kraj – Hlavní město Praha 1:3
Středočeský kraj – Zlínský kraj 4:0

Konečné pořadí skupiny B

1. Kraj Vysočina – 9 b.
2. Plzeňský kraj – 9 b.
3. Hlavní město Praha – 7 b.
4. Ústecký kraj – 7 b.
5. Karlovarský kraj – 4 b.
6. Středočeský kraj – 3 b.
7. Zlínský kraj – 3 b.

Autor fotografie: Ronald Hansel, Juniorský hokej