Mladí Berani pozváni do reprezentačního mužstva

Seniorské i mládežnické soutěže mají přestávku, na řadu tak přicházejí akce národního týmu. S výjimkou nejstarší mládežnické reprezentace, která své mistrovství světa již odehrála, se potkají všechny věkové kategorie národního týmu. V některých výběrech má zastoupení i zlínský klub.

Národní tým U19

Česká „devatenáctka“ je od 3. února na přípravném kempu v Rokycanech, odkud se posléze přesune do Finska na Turnaj pěti zemí. Národní tým se na něm postupně utká s Finskem, Švédskem, Švýcarskem a Německem. Do nominace zařadili trenéři vedle dalších také obránce Jana Dluhoše a útočníka Zdeňka Sedláka.

Dluhoš, který v předešlých sezonách prošel zlínskými mládežnickými týmy, letos nastupuje především za Litoměřice v Chance lize. Stihl také odehrát jeden extraligový zápas za A-tým Beranů. Sedlák působí čtvrtou sezonu ve Finsku, před svým odchodem na sever hrával ve Zlíně.

Jan Dluhoš
Zdeněk Sedlák

Národní tým U18

Reprezentace do 18 let má od 2. února na programu přípravný kemp ve Slaném a následně Turnaj pěti zemí v Rusku. Čeští mladíci se na něm utkají s Finskem, Ruskem, Švédskem a na závěr je čeká proti Spojeným státům konfrontace se zámořským hokejem. V nominaci figuruje obránce Jiří Suhrada. Ten do loňska nastupoval za mládežnické celky Zlína a od letošní sezony působí ve Finsku.

Národní tým U17

Česká „sedmnáctka“ má před sebou od 2. února přípravný kemp ve Slaném, na nějž pak navazuje Turnaj pěti zemí ve Švédsku. Na tomto turnaji se národní tým utká s Ruskem, Finskem, Spojenými státy a Švédskem. Ze zlínského týmu povolali trenéři dva hokejisty – útočníka
Dominika Lužu a obránce Tadeáše Talafu.

Hned po turnaji čeká mužstvo ještě účast na Evropském olympijském festivalu mládeže EYOF v Bosně a Hercegovině. Tam se český tým střetne s Ruskem, Švýcarskem a nakonec odehraje zápas o umístění. Nominace na tento turnaj se částečně liší od Turnaje pěti zemí, zlínský klub na této akci nemá zastoupení.

Národní tým U16

Nejmladší věková kategorie se 3. února sešla v Kladně na přípravný kemp, odkud později zamíří do Finska na Turnaj čtyř zemí. Čeští mladíci postupně změří síly s Finskem, Švédskem a Ruskem. Mezi nominovanými hokejisty je i zlínský forward Šimon Frömel. Další zlínský hráč, obránce Filip Šindelek, figuruje na seznamu náhradníků.

Oba zlínští hokejisté oblékli reprezentační dres také na konci ledna, kdy se národní tým do 16 let dvakrát utkal se Slovenskem a vybojoval dvě výhry 5:0 a 5:1. Útočník Frömel odehrál oba zápasy a nasbíral v nich dohromady tři asistence. Obránce Šindelek nastoupil do druhého utkání a přispěl k českému vítězství jednou asistencí.

Šimon Frömel
Filip Šindelek