Mladí Berani povoláni do reprezentačních přípravných kempů

Zlínský mládežnický hokej má velké zastoupení v reprezentačních mládežnických výběrech České republiky od 16 do 18 let. Přípravné kempy U 16, U17 se uskuteční ve druhé polovině června na zimním stadionu v Ostravě-Porubě (22. – 25. června 2019), osmnáctka se sejde v Rokycanech (22. - 27. června). Na tréninkový kemp výběru do osmnácti let obdrželi pozvánku obránce Tadeáš Talafa a útočník Dominik Luža. Do nově se tvořící reprezentační sedmnáctky byli nominováni na letní přípravný kemp brankář Patrik Hamrla (na snímku) a útočník Filip Šindelek, ve výběru do šestnácti let figurují obránce Adam Burian a útočník Jan Ramert.
Reprezentační výběr České republiky do šestnácti let čeká pod vedením trenéra Petra Hakena od soboty 22. června čtyřdenní letní přípravný kemp v Porubě. Z hokejistů HC Berani Zlín obdrželi pozvánku Adam Burian a Jan Ramert.
 
Na stejném místě se sejde v sobotu i český výběr do sedmnácti let. Trenér Václav Eismann nominoval do reprezentačního výběru i dva zlínské juniory, na sever Moravy zamíří Patrik Hamrla a Filip Šindelek. Mezi náhradníky jsou dorostenečtí útočníci Šimon Frömel a Lukáš Chludil. 

Nově tvořící se výběr do osmnácti let absolvuje pod vedením kouče Karla Berana týdenní tréninkový kemp v Rokycanech. Zúčastní se ho i zlínští junioři Tadeáš Talafa a Dominik Luža.

Jako první zahájila přípravu na další sezonu juniorská reprezentace do 20 let. V první polovině června se nově budovaná dvacítka pod opětovným vedením hlavního trenéra Václava Varadi sešla v Jihlavě. Týdenního kempu se zúčastnili zlínští odchovanci, a to obránce Jan DLuhoš působící v prvoligových Litoměřicích a útočník Zdeněk Sedlák hrající ve finském Kärpät Oulu. Dvacítku čeká na přelomu roku vrchol sezony v podobě domácího mistrovství světa, které se koná v Ostravě a Třinci.

Velmi početné zastoupení v reprezentačních mládežnických výběrech v rámci letních přípravných kempů svědčí o velmi dobré práci s mládeží ve zlínském hokejovém klubu.  

Útočník Filip Šindelek se zúčastní úvodní akce reprezentačního výběru do 17 let v nové sezoně.

Patnáctiletý obránce Adam Burian je v nominaci U16.

Patnáctiletý útočník Jan Ramert byl nominován do reprezentačního výběru U16. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT