Mládežnické výběry zahájily přípravu na ledě, trenéři mají z čeho vybírat

Nejen A-tým, ale i akademie PSG Zlín zahájily přípravu na ledě. Na ledovou plochu PSG arény vyjeli junioři, starší dorost i mladší dorost. V následujících dnech čeká mladé ševce trénink na ledě, i mimo něj. Do toho hromada přípravných zápasů, turnaje, až nakonec trenéři vyberou z širokého výběru hráčů týmy, které vstoupí v září do extraligových bojů.

JUNIOŘI

Juniorský výběr pod vedením Radka Pšurného zahájil přípravu s třiatřiceti hráči a čtyřmi gólmany. „Tento a příští týden budeme trénovat jednou na ledě a jednou na suchu. Až bude led i na hlavním stadionu, tak rozšíříme přípravu na ledě dvoufázově a budeme to kombinovat se suchou přípravou,“ představil tréninkový plán hlavní trenér juniorů.

„Kádr je široký. Postupně ho zúžíme. Chtěli bychom si nechat pětadvacet hráčů a tři brankáře,“ prozrazuje Pšurný. „Jsou tady kluci, kteří se tu hlásí na zkoušku a chtěli by tady uspět. My jim samozřejmě ten prostor dáme a potom se rozhodneme, jestli by byli přínosem pro náš klub, nebo se s námi rozloučí,“ říká.

Trenéři už mají také jasno o tom, do kdy by chtěli mít připravený tým na sezonu. „Soupisku bychom chtěli uzavřít do 20. srpna, abychom se potom mohli kvalitně připravit na soutěž a pracovat na systému hry, taktice a trénovat víc herních věcí.“

Přípravné zápasy:

4. 8. HK Dukla Trenčín – PSG Zlín

6. 8. PSG Zlín – HC Kometa Brno

11. 8. HC Kometa Brno – PSG Zlín

13. 8. PSG Zlín – HK Dukla Trenčín

15. a 16. 8. Turnaj v Pardubicích

19. 8. PSG Zlín – HC Slovan Bratislava

25. 8. PSG Zlín – HC Dynamo Pardubice

26. 8. HC Slovan Bratislava – PSG Zlín

STARŠÍ DOROST

Loni bronzový starší dorost, pod taktovkou trenéra Roberta Svobody, zahájil přípravu se sedmadvacetičlenným týmem hráčů a třemi gólmany. „Kádr máme přiměřeně široký. Všichni hráči dostanou šanci v přípravných zápasech a na tradičním turnaji v Pardubicích, kde nás čeká konfrontace s kvalitními mužstvy z Čech,“ říká trenér staršího dorostu.

Hráči zažívají tradiční předsezonní přípravu jak na ledě, tak mimo něj. „Trénujeme dvoufázově, musíme nabrat kondici a nabruslit nějaké kilometry. Podstoupíme taky testy Wingate a VO2 max,“ upřesňuje Svoboda. „Myslím si, že ten mančaft by mohl být zase dobrý, tak jako loni. Přístup hráčů je velmi dobrý, všichni se snaží a uvidíme, jak to půjde během sezony,“ chválí své svěřence bývalý extraligový obránce Zlína. „Věřím, že tady máme hráče, o kterých doufám ještě uslyšíme.“

Jména na soupisce jsou jedna věc a výkon na ledě věc druhá. Obzvlášť v mládežnickém hokeji si nikdo nemůže být ničím jistý. Toho si je dobře vědom i Svoboda. „Ještě ale samozřejmě nedokážeme říct, jak bude tým vypadat. Je to i o spoustě štěstí. Loni jsme vyřadili Kometu v rozhodujícím pátém zápase a určitě by si taky zasloužili jít dál. Budeme se snažit reprezentovat klub v co nejlepším světle,“ slibuje hlavní kouč staršího dorostu.

Přípravné zápasy:

3. 8. PSG Zlín – HC Slovan Bratislava

6. 8. HC Olomouc – PSG Zlín

7. 8. PSG Zlín – HC Kometa Brno

13. 8. PSG Zlín – HK Dukla Trenčín

17. 8. HC Slovan Bratislava – PSG Zlín

20. 8. PSG Zlín – HC Olomouc

22. a 23. 8. Turnaj v Pardubicích

25. 8. HC Kometa Brno – PSG Zlín

28. 8. HK Dukla Trenčín – PSG Zlín

MLADŠÍ DOROST

Výběr trenéra Tomáše Valáška zahájil přípravu na ledě v neděli 26. 7. Předtím se hráči potili v posilovně i přírodě. „V období od 4. května do 30. června jsme absolvovali celkem šestapadesát tréninkových jednotek. Náplní těchto tréninků byla především kondiční příprava se zaměřením na všeobecnou sílu, rychlost a hry,“ popisuje hlavní trenér zlínského mladšího dorostu.

„Trénovali jsme střídavě na umělé ploše PSG arény, v lese, v tělocvičně a ve fitness centru. Tam jsme dvakrát týdně absolvovali Spinning, Fitbox a trénink na TRX. Jedenkrát týdně trénovali hráči také s kondičním trenérem klubu panem Hrubým. Tam byl kladen důraz na vnitřní svaly (CORE),“ prozradil Valášek.

Celkem se do přípravy mladšího dorostu zapojilo 43 hráčů, z toho 4 brankáři. „Ti měli částečně i své brankářské tréninky s trenérem gólmanů panem Tučkem.“

První přípravný zápas mají hráči již úspěšně za sebou. „Vzhledem k nabitému programu našeho spřáteleného týmu z USA - Anaheim Wildcats, který je na evropském turné, jsme odehráli již v úterý naše první přípravné utkání. Soupeře vedl zlínský odchovanec Tomáš Kapusta a podařilo se nám zvítězit 3:0,“ hlásí spokojeně trenér Tomáš Valášek.

Přípravné zápasy:

28. 7. PSG Zlín – Anaheim Wildcats 3:0 (Branky: Jaroněk, Fajkus, Pröschl)

5. 8. HC Kometa Brno – PSG Zlín

7. 8. PSG Zlín – HC Kometa Brno

12. 8. PSG Zlín – VHK Vsetín

14. 8. PSG Zlín “A“ – PSG Zlín “B“

18. 8. PSG Zlín – HC Oceláři Třinec

20. 8. PSG Zlín “B“ – HC Slovan Bratislava

20. 8. VHK Vsetín – PSG Zlín “A“

22. – 23. 8. Memoriál Jaroslava Pitnera (Turnaj v Jihlavě)

25. 8. PSG Zlín – HK Dukla Trenčín

29. 8. HK Dukla Trenčín – PSG Zlín