Martin Podešva: Můj nejhorší přípravák, přesto jsem dal gól

Šest let hájil dres Znojma, nyní gólem za Zlín přispěl k porážce Orlů. Útočník Martin Podešva zažil za poslední dny dva zápasy se svým bývalým klubem, no pochopitelně pocity měl zvláštní. "Snažil jsem se to během zápasu nevnímat, ale samozřejmě to na vás dýchne," pověděl sedmadvacetiletý forvard po vítězném utkání na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně.
Berani nevstřelili ve čtvrtek ve Znojmě ani gól a padli 0:2, na domácím ledě se však děl přesný opak. Znojemský celek v první třetině postrádal defenzívu a ve zbytku utkání už žlutomodří pouze navyšovali náskok na konečných 6:2. "Povedly se nám dát rychlé góly a za stavu 3:0 po první třetině jsme byli klidní. I když je konečný výsledek dobrý, stále je co zlepšovat. V obraně musíme hrát jednodušeji, zbytečně si to komplikujeme," okomentoval výkon Podešva.

Oproti čtvrtku, kdy ve znojemské Nevoga aréně se Podešvovi podobně jako zbytku týmu nedařilo, v domácím klání se gólově prosadil.  "Na zápas ve Znojmě jsem myslel už dopředu. Bylo to pro mě zvláštní, vždyť jsme tam strávil šest let. Každopádně pod tlakem jsem nebyl, fanoušci nás s Tondou Bořutou přivítali hezky," pochvaloval si hráč, který za toto období nasázel za Orly 65 gólů. "A že jsem tentokrát dal gól... Osobně si myslím, že jsem letos sehrál asi svůj nejhorší přípravný zápas. Ta branka byla asi jediná věc, co se mi podařila," řekl sebekriticky.

Po přesvědčivé výhře následovalo prodloužení formátem tři na tři. Málem by se ani nehrálo, ale zlínští hokejisté nechali zrušit trest pro soupeře, aby si ho vyzkoušeli. "Je to dost náročné, nevyjde útok a hned propadnete vzadu. Navíc na těchto širokých kluzištích," poznamenal Podešva.


Útočník Martin Podešva během zápasu proti svému bývalému klubu ze Znojma.
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín