Martin Novotný si užívá extraligu: Zlín byl pro mě jackpot

Načal sezonu v prvoligovém Prostějově, hokejový Zlín po něm sáhl při marodce v obraně a Martin Novotný mu nyní důvěru splácí. Třicetiletý bek si kromě defenzivních úkolů zvládá plnit i ofenzivní bonusy, k vítězství nad Mladou Boleslaví pomohl důležitým gólem. , který už ve Zlíně naskočil za poslední tři sezony do osmnácti zápasů v rámci střídavých startů z Přerova.
Duel s Bruslařským klubem přitom pro hokejisty PSG Berani Zlín nezačal úplně dobře, hned v samém úvodu šli rychle po sobě na trestnou lavici Honejsek s Fryšarou a Zlínští se museli bránit ve třech. "Zvládli jsme oslabení skvěle, navíc nám to ani nevzalo příliš sil, neboť se hodně přerušovalo. Stihli jsme prostřídat, nikdo se tam neuvařil," kvitoval Novotný.

Ve druhé třetině si pak Berani vybudovali náskok 2:1, aby jej na začátku periody třetí navýšili už na pohodlných 4:1. "Soupeř sice do třetiny vstoupil lépe, ale my jsme dali dva góly a zlomilo se to. Hlavní rozdíl byl v efektivitě, ta byla na naší straně. Bolka se ještě snažila, to jí je ke cti, ale zvládli jsme to v pohodě," mluvil hráč, který letos ve žlutomodrém dresu nastoupil ke dvaceti duelům a zaznamenal bilanci tři branky a tři asistence.

"Máme od trenérů požadavky být aktivní v útočném pásmu, stáhlo mě to tam. Měl jsem ideální pozici a trefil jsem se," popisoval Martin Novotný. Berani se výhrou udrželi na osmé pozici, na jedenácté místo mají náskok sedmi bodů. Na přímý postup do play off je pouze pětibodový rozdíl. "Cíl je jasný, dělat dál body a hlavně hrát dobře, to chceme. S tím přijdou i body," usmál se třicetiletý bek, odchovanec hokeje v Šumperku.

Novotný začínal letošní sezonu v Prostějově. Poté, jak sám říká, vyhrál jackpot a přesunul se do extraligové kabiny zlínských Beranů. "V Prostějově se mi jednoduše nevedlo, to se někdy stává, že člověk zvolí špatně. Zlín mě vytáhl do vyšší soutěže. Byl to pro mě jackpot, měl jsem obrovské štěstí," uvědomuje si Martin Novotný, který odehrál i čtyři sezony v prvoligovém Přerově. Právě z týmu Zubrů odehrál v posledních třech sezonách v rámci střídavých startů již 18 zápasů za Zlín.

Martin Novotný v utkání s Mladou Boleslaví skóroval, letos už potřetí za extraligový Zlín. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT