Marek Čiliak přichází na hostování!

Extraligový hokejový tým PSG Berani Zlín získal kvalitní náhradu na brankovišti vzhledem ke zranění gólmanské jedničky Libora Kašíka. Na tříměsíční hostování do 31. prosince 2019 přichází slovenský brankář Marek Čiliak z Komety Brno. Odchovanec zvolenského hokeje naskočí v dresu zlínských Beranů poprvé v pátek 4. října při domácím utkání s Pardubicemi.
„Zranění Libora Kašíka je dlouhodobějšího rázu. Počítali jsme s tím, že v případě absence na pár týdnů máme k dispozici mladé gólmany. V současné situaci, kdy si doba léčby vyžádá více než dva měsíce, to není možné vzhledem i k situaci, ve které se tým momentálně nachází. Hledali jsme zkušenějšího gólmana a dohodli jsme se s Kometou na hostování Marka Čiliaka po dobu rekonvalescence naší gólmanské jedničky. Jedná se o velmi kvalitní náhradu, Marek vychytal Kometě tituly a předvedl se skvěle na mistrovství světa,“ uvedl Martin Hosták, generální manažer a jednatel zlínského hokeje. 

Čiliak byl jedním z hlavních strůjců posledních dvou mistrovských sezon Komety. Před loňským ročníkem odešel do Slovanu Bratislava hrajícího KHL. Před lednovým přestupním termínem se vrátil ze Slovanu zpátky do Komety, kde si prodloužil sezonu v play off. „Čeká nás nesmírně důležitý zápas s Pardubicemi, náročný především po psychické stránce. S příchodem Marka máme na brankovišti velmi zkušeného gólmana. Z možností, které se nám nabízely, se jevila tato jako nejlepší,“ řekl Antonín Stavjaňa, hlavní trenér a sportovní manažer PSG Berani Zlín. 

Marek Čiliak se narodil 2. dubna 1990, odchovanec zvolenského hokeje odešel do Brna v dorosteneckém věku. Poté se vrátil zpět domů do Zvolena, kde odchytal další dvě sezony. Do Brna se opět vrátil v sezoně 2007/2008, kde hrál tři roky. Poté chytal za Senicu, HK Orange 20 a za HK Nitra. Rovněž si zachytal mezinárodní ligu EBEL za Orli Znojmo. Premiéry v české extralize se dočkal v dresu Komety v sezoně 2013/2014. Nejdříve se podílel na zisku stříbrné medaile, poté třetího místo v extralize. V sezoně 2016/2017 pomohl vychytat Kometě Brno po jednapadesáti letech dvanáctý titul a v následující sezoně Brno obhájilo mistrovský titul. 

Devětadvacetiletý Čiliak odchytal v české extralize během šesti sezon v Kometě celkem 265 zápasů s průměrem 2,26 golů na zápas a procentuální úspěšností 91,67%. Nastupoval v první lize i za týmy Třebíče a Šumperka. Za národní reprezentaci chytal na posledních světových šampionátech na Slovensku a v Dánsku