Marek Čiliak po úspěšné premiéře ve zlínském dresu: Za tři body jsem rád

Má těžký úkol, nahradit v bráně hokejistů PSG Berani Zlín zraněného Libora Kašíka. Marek Čiliak, který se do Zlína přesunul z Komety Brno, pomohl v prvním utkání ve žlutomodrém dresu v veledůležité výhře 4:3 nad Pardubicemi. "Za tři body jsem moc rád, potřebovali jsme je," oddychl si po zápase spokojený slovenský gólman.
- Jak jste se cítil?
"Ze začátku jsem byl nervózní, ale od druhé třetiny už to bylo lepší. Bylo pro mě důležité chytit se na začátku zápasu, kdy na mě šla těžká střela. Vedli jsme 2:0, ale Pardubice pak vyrovnaly, první gól byl tečovaný a pak jsme si nepohlídali závěr třetiny. Na to si musíme dát pozor, může nás to stát výhru. Ustoupili jsme ze hry ze začátku zápasu, Pardubice nás dostaly pod tlak."

- Závěr duelu už byla spíše taktická bitva, že?
"Říkali jsme si, že to bude velký boj a musíme vybojovat třetí třetinu za každou cenu. Zvládli jsme to, takže jsem spokojený."

- Jaké jsou vaše první dojmy ze Zlína?
"Dobré, vyhráli jsme. (úsměv) Komunikace s beky byla dobrá, v pohodě. Bavili jsme se už ráno, co a jak, nějak jsme se dohodli. Nebylo tam nic, co by mě překvapilo."

- Potěšilo vás, jak pozitivně vás přijali zlínští fanoušci?
"Určitě ano, slyšel jsem je velmi dobře. Ve Zlíně je vždycky dobrá atmosféra, fandové nás hnali dopředu. Je super, že ikdyž se nedaří, tak takto
povzbuzují."

Brankář Marek Čiliak v plném soustředění při svém úvodním startu ve zlínském dresu, Zleva Jan Mandát a Jakub Ferenc. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT