Lotyš Rihards Bukarts končí po vzájemné dohodě ve Zlíně

Extraligový klub Aukro Berani Zlín se dohodl na vzájemném ukončení spolupráce s lotyšským útočníkem Rihardsem Bukartsem. Mladší z bratrů Bukartsů (narozen 31. prosince 1995) přišel v létě do Zlína po tříletém působení v nižších soutěžích v zámoří jako posila. „Důvodem ukončení angažmá Rihardse ve Zlíně je slabá produktivita, v posledních zápasech se nevešel do sestavy. Samotný Rihards nebyl spokojen se zápasovým vytížením a se současnou pozicí v týmu. Po vzájemné dohodě jsme korektně došli k tomuto řešení,“ uvedl Martin Hosták, generální manažer Aukro Berani Zlín.     
Rihards Bukarts hrál na světovém šampionátu v německém Kolíně nad Rýnem velmi dobře a ve spojení s bratrem Robertsem měl být lídrem a tahounem zlínského týmu. Bohužel mu nevyšly první zápasy a sestavou se propadal stále níže. „Cizinec s poměrně vysokou gáží musí být tahounem týmu, ne být na hraně sestavy. Tam je místo pro vlastní juniory, což je filosofie klubu. Rihards dostával stále méně prostoru až nakonec ze sestavy vypadl úplně. Svou pozici dával trenérům najevo, nicméně mužstvo v posledních zápasech pravidelně bodovalo a složení se neměnilo,“ upřesnil Hosták. Rihards Bukarts odehrál v české extralize v dresu Zlína 17 zápasů, ve kterých posbíral 4 kanadské body za 2 góly a 2 nahrávky.
 
Berani bodovali z posledních patnácti zápasů dvanáctkrát a v současnosti mají pouze dvoubodovou ztrátu na šestou příčku. „Rozcházíme se po vzájemné dohodě. Rihardsovi přejeme, aby si rychle našel nové angažmá a dařilo se mu lépe než ve Zlíně,“ uzavřel generální manažer Zlína.

Jednadvacetiletý útočník Rihards Bukarts odchází z extraligového týmu hokejistů Aukro Berani Zlín. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT.