Listopadová extraligová pauza končí. Berani čekají na uzdravené hráče

Tipsport extraliga se rozběhne ve středu 9. listopadu po desetidenní reprezentační přestávce. Hokejisté PSG Zlín toužebně vyhlíželi listopadovou pauzu vzhledem k rozsáhlé marodce v ofenzivě. Berani dostali dva dny volno a od středy se připravovali v plném zatížení, přičemž na programu byl i dvoufázový trénink. Vedle zraněných hráčů nebyli k dispozici Petr Holík a Filip Chytil, kteří si plnili reprezentační povinnosti. Příznivou zprávou je návrat kapitána Ondřeje Veselého do sestavy po zranění. Zlín čeká po listopadové pauze ostrý rozjezd a náročný zápasový program. Vzhledem k postavení v tabulce jsou zápasy v Plzni a doma s Pardubicemi velmi důležité. Vlachův soubor čeká v listopadu pořádná porce práce, neboť během devatenácti dnů sehraje hned devět zápasů včetně domácí dohrávky s mistrovským Libercem!

Zlínští hokejisté jsou v tabulce mimo příčky zaručující postup do vyřazovacích bojů v play off. Po sedmnáctém kole jim patří jedenácté místo se ziskem 20 bodů. Na výkonu a výsledcích Beranů se podepsala rozsáhlá marodka mezi forvardy, která velmi pomalu ustupuje. „Ani během pauzy příliš hráčů nebylo k dispozici, trénovalo patnáct kluků, zhruba tři pětky. Pár kluků hrálo během přestávky ještě první ligu za Přerov a Havířov,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. V rámci střídavých startů ve WSM lize nastupují i Robert Říčka, který pomáhá mateřskému Havířovu a Martin Podešva obléká dres Přerova.

Vedení klubu řešilo nedostatek útočníků i jednáním ohledně příchodu jednoho hráče z české extraligy, který by překlenul krátkodobou situaci v útoku. „Bohužel to nevyšlo. Hráč se rozhodl jít jinam,“ řekl trenér Vlach.

Berani dostali po nevydařeném domácím duelu s Mladou Boleslaví krátké volno a od středy poctivě trénovali. „Důraz jsme zaměřili především na regeneračně-kondiční trénink, hodně jsme bruslili. Příprava probíhala i v posilovně a na programu byl ve čtvrtek i dvoufázový trénink,“ upřesnil zkušený čtyřiapadesátiletý trenér.

Na marodce Zlína bylo před pauzou hned kvarteto hokejistů. Kvůli zranění nehráli Ondřej Veselý, Jiří Ondráček, David Šťastný a Zdeněk Okál. „Do sestavy se vrací kapitán Ondřej Veselý. Začal trénovat již před přestávkou a je přípravený vrátit se na led. Jirka Ondráček začal naplno trénovat od pondělí a záleží na jeho pocitu, zda bude připraven naskočit do utkání v Plzni. David Šťastný zatím jen bruslí, má ještě omezený pohyb v ruce. Zdeněk Okál stále netrénuje po operaci kolena a jeho návrat na led je zatím v nedohlednu,“ řekl Vlach.  

Zlín se musí obejít v duelu na západě Čech bez hráčů z první ligy, kteří mají na programu ve středu ligové kolo. „Kluby nám je neuvolní, tak čekáme na uzdravené hráče,“ uzavřel Rostislav Vlach.

Tři důvody porážky: Marodka, pauza a vyloučení, říká kapitán Ondřej Veselý

Kapitán PSG Zlín Ondřej Veselý se vrací po zranění na extraligový led.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín