Libor Kašík po výhře nad Piráty: Celý tým bojoval na maximum

Vynikající výkon brankáře Libora Kašíka byl klíčem k veledůležitému triumfu hokejistů PSG Berani Zlín nad Chomutovem. Po výhře 2:1 si tým trenéra Roberta Svobody drží velkou šanci na postup do předkola play-off. "Kluci hráli velmi obětavě, celý tým bojoval na maximum. Byl to hodně těžký zápas," oddychl si Kašík po duelu, v němž si připsal 28 zákroků.
- Zákrok zápasu jste předvedl ve 48. minutě, kdy jste hostujícímu Tomáši Svobodovi lapačkou doslova ukradl gól z hokejky...
"Vyplynulo to z ničeho nic, jeden hráč promáchl a on to měl před sebou v pozici, kdy se to musí trefovat. Musím, říct, že mě to trefilo do lapačky. Nebylo to o tom, že bych měl nějaký velký postřeh."

- Stejný hráč na vás najížděl ještě v poslední vteřině utkání, ačkoliv jste hráli přesilovku. Jak jste jeho šanci vnímal?
"Jak mi už předtím narval puk do lapačky, tak jsem si byl jistý, že mi nemůže dát gól." (úsměv)

- Chomutov byl hodně nepříjemný soupeř, souhlasíte?
"Dneska přijel tým, který není v jednoduché situaci a makal, takže to bylo velmi těžké a vyrovnané utkání. Věděli jsme, že nebude padat moc branek. Klíčové bylo, jak hráli kluci obětavě. Zdeňa Okál skočil do střely, k němu se přidali další. Musel bych jmenovat celý tým. Tyto zápasy, které jsme potřebovali uhrát, kluci strašně odmakali a je radost se na to dívat. Jsem rád, že přišlo dost lidí, bylo jich přes čtyři tisíce."

- Jak vidíte vaši šanci na postup do předkola vyřazovací části?
"Měli jsme zápasy, které jsme museli vyhrát, a ten dnešní byl mezi nimi. Bylo to mnohem těžší než některá utkání, která jsme naopak udělat nemuseli. Hrozně těžký zápas, kluci odvedli na ledě maximum. Jsme jeden tým a všichni makají. Přišli sem kluci z první ligy a i oni hrají skvěle. Doufám, že nám to vydrží i nadále."

- Kdekdo vás už po domácí porážce s Litvínovem odepsal, že?
"Ten zápas odehrál Litvínov velmi poctivě. Netvořil hru, jen čekal na naše chyby a hráli na výsledek 1:1. Ale vidíte, že se nevyplácí spekulovat. Snažíme se v každém zápase urvat, co se dá. Ještě není nic jistého, ani předkolo. Musíme vyhrávat a ti pod námi zase prohrávat."Brankář Libor Kašík táhne svými výbornými výkony zlínský tým do předkola play off. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT