Libor Kašík byl oceněn na galavečeru extraligy jako nejlepší hráč utkání

Definitivní tečkou za uplynulým ročníkem Tipsport extraligy bylo předávání týmových a individuálních cen v rámci slavnostního večera v hotelu Clarion Congress Hotel Prague pod názvem Hokejista sezony 2017/2018. Hlavní cenu si odnesl plzeňský útočník Milan Gulaš. Nejvíce ocenění získali obhájci mistrovského titulu hokejisté Komety Brno, neboť v sedmi kategoriích nenašli přemožitele. Naprázdno nevyšel ani extraligový tým Aukro Berani Zlín, brankář Libor Kašík převzal na pódium cenu pro nejlepšího hráče utkání.

Cenu pro nejlepšího hráče utkání vyhlašoval na galavečeru sponzor extraligy Škoda Auto. S převahou ji získal zlínský gólman Libor Kašík, který byl z 51 zápasů  v základní části celkem 18krát vyhlášen redaktory České televize jako nejlepší hráč zápasu! Šestadvacetiletý brankář již před čtyřmi lety obdržel na hokejové slavnosti cenu pro nejlepšího brankáře, nyní svou sbírku ocenění ještě rozšířil. Berani se zásluhou Kašíka dostali do předkola play off a dnes již bývalý zlínský gólman odchytal v základní části nejvíce minut ze všech brankářů a měl ve statistikách na svém kontě rovněž nejvíce zákroků. „Snažil jsem se nastoupit do nejvíce zápasů. Škoda, že jsem vynechal pouze jeden zápas v Mladé Boleslavi. Kluci mně dali velkou šanci na zisk tohoto ocenění. Byla to skvělá sezona a jsem rád, že jsem mohl ve Zlíně chytat,“ pověděl Libor Kašík při převzetí ceny.

Zlínský odchovanec bude působit od nové sezony v Kontinentální hokejové lize, když oblékne dres ruského týmu Amur Chabarovsk. „Na nové angažmá se těším. Chtěl jsem zkusit KHL, jsem velmi rád za tuto příležitost a beru to jako velkou výzvu. Skvělou práci odvedl pan Spálenka ze společnosti Sport Invest,“ uvedl Kašík, který se setká na Dálném východě hned s kvartetem krajanů. Dres hokejového Amuru obléká další zlínský odchovanec Michal Jordán, dále Jan Kolář, Tomáš Zohorna a Tomáš Filippi.

Hokejista sezony 2017/2018 - anketa extraligy ledního hokeje - výsledky:

Mistr ČR Tipsport extraligy ledního hokeje (Tipsport + Generali): HC Kometa Brno
Pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH): HC Škoda Plzeň
Hokejista sezony Tipsport ELH (Tipsport + Generali): Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)
Nejlepší hráč Generali play off Tipsport ELH – Cena Václava Paciny (MF Dnes): Martin Erat (HC Kometa Brno)
Nejproduktivnější hráč Tipsport ELH (Česká televize): Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)
Zlatá helma SENCOR: Martin Nečas (HC Kometa Brno)
Vítěz Radegast indexu (Radegast): Jan Výtisk (HC Vítkovice Ridera)
Nejlepší hráč utkání (Škoda Auto): Libor Kašík (Aukro Berani Zlín)
Nejlepší střelec (Deník Sport): Tomáš Mertl (HC Škoda Plzeň)
Nejlepší obránce (Blesk): Michal Gulaši (HC Kometa Brno)
Nejlepší brankář (Právo): Marek Čiliak (HC Kometa Brno)
Nejlepší trenér (ČTK): Libor Zábranský (HC Kometa Brno)
Nejlepší nováček (Česká televize): Ondřej Kovařčík (HC Oceláři Třinec)
Nejlepší rozhodčí (ČSLH): Stanislav Barvíř
Nejlepší junior DHL extraligy (ČSLH): Lukáš Dostál (HC Kometa Brno)
Vítěz WSM Ligy (ČSLH): HC Energie Karlovy Vary