Leška a spol. vyzvou k utkání výběr jezdců rally v rámci benefice Rally Ice Tour

Petr Leška, Jaroslav Balaštík, Miroslav Okál, Miroslav Blaťák nebo třeba Martin Altrichter jsou jména, která se pevně vryla do paměti fandů zlínského hokeje. A právě tyto legendy se v sobotu 27. ledna představí ve třetí třetině benefičního hokejového zápasu X. Agrotec Rally Ice Tour v rámci vloženého utkání. Za soupeře jim bude výběr jezdců rally, který na led přivede domácí multišampion a bývalý tovární jezdec Škody a Fordu Roman Kresta.
A jak se na sobotní benefici těší držitel obou zlínských extraligových titulů Jaroslav Balaštík? „Hodně se těším. Potkám se po delší době s některými dřívějšími spoluhráči. Zároveň ale věřím, že kromě dobré věci si zápas užijeme společně s diváky, jezdci rally a všemi, kdo se na akci podílejí,“ doufá i ve slušnou diváckou kulisu trojnásobný nejlepší střelec extraligy. „Vzhledem k tomu, že se jedná o benefiční akci, rád jsem přijal pozvání pořadatelů. Takovéto akce, které někomu pomáhají, vždy velmi vítám," říká Jaroslav Balaštík.

Před zápasem, který začíná v 17 hodin, předají pořadatelé z rukou Petra Lešky, herce Josefa Poláška a zlínské krajské radní Michaely Blahové poukazy s finančním darem vybraným subjektům. Prvním je Veronika Fojtíková, která se léčí po těžkém úrazu páteře a je upoutána na invalidní vozík. Dále udělají pořadatelé radost Anetě Kráčalíkové, která obdrží příspěvek na zakoupení speciálního invalidního vozíku. Vzhledem k dobrým výsledkům a šanci bojovat o medaile na nadcházející paralympiádě, dostanou finanční příspěvek i nevidomí lyžaři Tadeáš Kříž a Anna Kulíšková.

Na příchozí diváky čeká kromě hokeje nejen v útrobách stadionu i bohatý doprovodný program. Soutěžní vozy, rally trenažéry, autogramiáda zlínských hokejových legend, výstava fotek z Rally Dakar, autíčka na ovládání, ale také bohatá tombola. Hlavní cenou je svezení v závodním voze, vše bude pro mnohé jistě lákadlem. „Na podporu jednoho z oddaných fanoušků zlínského hokejového klubu Dominika Kráčaly, který je také upoután na invalidní vozík a přesto téměř nevynechá žádný zápas Beranů, budeme v průběhu zápasu dražit exkluzivní edici tří obrazů. Tyto vznikly při tvorbě plakátů a jsou na nich portréty hokejistů Zdeňka Okála mladšího, Petra Lešky a závodníka Romana Kresty včetně otisku jejich dlaní a originálního podpisu," připomněl další charitativní část akce hlavní organizátor Vladimír Barvík.

Přijďte společně s jezdci rally a hokejovými legendami podpořit v sobotu od sedmnácté hodiny dobrou věc. Vstup na akci je zdarma, pouze zájemci o losování tomboly si mohou zakoupit za symbolickou cenu deseti korun slosovatelný kupón. Jeho součástí jsou jednak soupisky všech účastníků, ale třeba i podpisové strany a další informace o akci i jejich účastnících.

Soupiska legend zlínského hokeje:
Brankář: Martin Altrichter (číslo dresu 93), obránci: Jan Krajíček (44), Miroslav Blaťák (44), Marek Černošek (4), Pavel Rajnoha (22), útočníci: Jaroslav Balaštík (96), Petr Leška (19),Miroslav Okál (60), Josef Štraub (10), Martin Kotásek (24), Tomáš Němčický (67).

Zdroj informace: Jiří Hejtmánek, Rally Ice Tour