Legendární útočník Jiří Vodák slaví kulaté sedmdesátiny

Bývalý zlínský útočník Jiří Vodák slaví třetí červencový den kulaté sedmdesáté narozeniny. Elegantní levé křídlo s géčkem na prsou a pověstným knírkem na tváři patří mezi jedenáct zlínských hokejistů uvedených do pomyslné síně slávy zlínského hokeje. Jeho dres s číslem 21 je vyvěšen od roku 2004 pod stropem zimního stadionu Luďka Čajky. Populární Wasser zůstal po celých dvacet let aktivní kariéry věrný svému mateřskému klubu TJ Gottwaldov!
Jiří Vodák se narodil 3. července 1949 a s hokejem začal nezvykle až ve 14 letech. Fanoušky milovaný Wasser, jak se mu říkalo, naskočil do prvního mužstva na sklonku šedesátých let a brzy se vypracoval v oporu. Vojnu v letech 1968 až 1970 strávil v Dukle Jihlava, kde se stal dvojnásobným mistrem Československa. V roce 1972 mu těsně unikla nominace na mistrovství světa hrané v Praze, na němž národním tým vybojoval titul. 

Jiří Vodák, výborný bruslař a technik patřil dlouhá léta ke klíčovým hráčům zlínského týmu, jehož dres oblékal po celou kariéru. Ta ve Zlíně skončila v roce 1986, rok předtím se křídlo s typickým knírkem podílelo na senzačním tažení za bronzovou medailí. Ve zlínském klubu odehrál v nejvyšší soutěži během dvanácti sezon 377 zápasů, ve kterých nasázel soupeřům 92 branek.

U hokeje zůstal i po skončení úspěšné hráčské kariéry, hrál a trénoval ve Vsetíně, koučoval v Uherském Hradišti i Hodoníně, kde klub pod jeho vedením skončil v roce 1995 na pátém místě první ligy. V sezoně 1996/1997 dělal ve Zlíně asistenta Horstu Valáškovi a poté Eduardovi Novákovi.

Jirko, přejeme Ti ke kulatým sedmdesátinám všechno nejlepší, hodně zdraví a spokojenosti!