Kašík o slepených gólech: Už jsem toho zažil tolik, že mě to nesložilo

S prázdnou odjížděli hokejisté PSG Berani Zlín z ledu pražské Sparty, kde i přes dvě využité přesilovky prohráli 2:3. Hořkou obnovenou premiéru v brance Beranů zažil gólman Libor Kašík, který z prvních čtyř střel dostal dva góly. "Budeme to s trenérem brankářů Ríšou Hrazdirou ladit tak, aby bylo vše jako dříve," přislíbila staronová opora Zlína.
Osmá minuta, dvě slepené branky a Sparta vedla 2:0. "Letos už jsem toho zažil tolik, že jsem se z toho nesesypal. Kluci pak hráli perfektně, mě tam taky něco se štěstím trefilo, pořád jsme se drželi ve hře," hodnotil Kašík situaci, kdy navíc Zlín dokázal snížit na rozdíl jediné branky. Sedm minut před koncem však Pražané vstřelili rozhodující gól zápasu.

"Naštve to, padl takový gól, jaký padl. Nakonec ani neukazovali záznam na kostce, nevím proč. Přišla mi ta hokejka ale trošku výš," pověděl šestadvacetiletý brankář o gólu, který pro možnou vysokou hůl zkoumali rozhodčí u videa. Verdikt byl kladný,  branka platí.

Souboj dvou týmů bojující o elitní desítku v extraligové tabulce sice ještě zamotal při power play Dominik Lakatoš, na body ale Berani nedosáhli. "Každý vidí, že ani jeden tým není v komfortní zóně, podle toho zápas taky vypadal. Nebylo to ideální, vyhrál šťastnější," zakončil Libor Kašík.


Brankář Libor Kašík opět ve zlínském dresu. FOTO: HC SPARTA PRAHA - JAN BENEŠ