Kašík: Možnost začít od nuly je kouzelná

Hned v pondělí ráno, ještě před nástupem na led, dostali i hráči A-týmu možnost hlasovat o tom, jak bude vypadat dres pro sezonu 2019/2020. Krátce poté jsme vyzpovídali Libora Kašíka, prvního brankaře klubu PSG Berani Zlín, který se vrátil z exotické dovolené.

Jaké máš dojmy z prvního týdne na ledu?

Musím říct, že jsem z prvního tréninku byl trošku nervózní. Ty první dva týdny jsou vždycky náročné pro tělo. když z toho člověk na chvíli vypadne, nápor na nohy a třísla je velký, hlavně u gólmana. Ale myslím, že jsem byl nervózní zbytečně. Zřejmě jsem byl dobře připravený z letní přípravy. Necítil jsem žádnou bolest nebo větší únavu třísel. Když jsem to měl předtím zraněné, hodně jsem se snažil dát to dohromady. První týden na ledě teda byl z mého pohledu hodně dobrý, a doufám, že to tak bude pokračovat.

Těšíš se na přípravná utkání?

Abych se přiznal, spíš se těším až na extraligu. Mám rád i přípraváky, ale pro mě jsou nejlepší a nejdůležitější právě ty zápasy v extralize. Tam už se hraje o každý bodík a má to úplně jiný náboj, jinou atmosféru.

Jak sis užil dovolenou?

Dovolenou jsem si užil moc. Procestoval jsem zase jiné kouty světa a bylo to něco neuvěřitelného. Byl jsem v Jihoafrické republice, kde je úplně jiná příroda, odlišná mentalita. Je to úplně jiný svět. Těsně před nástupem na led jsem ještě stihl i Itálii. Oblast Vieste je neskutečně krásná. Takže já jsem si dovolenou užil naplno.

Odpočinul sis od hokeje?

Ano. Úplně jsem vypnul. Měsíc jsem o hokeji nevěděl. A když se mě lidi ptali, jak to vypadá na ledě, jaký je nový trenér a co posily, říkal jsem, že mám volno a vůbec jsem to neřešil. Opravdu jsem hokej úplně vypnul. Myslím, že je to důležité, aby člověk nabral sílu, chuť i motivaci. Všechno jsem vynuloval na úplný začátek a teď se na to všechno těším strašně moc.

Na co se teď těšíš nejvíc?

Teď se nejvíc těším na výstroj, na kterou ještě čekám. U gólmana je to tak od malička. Největší pecka je, když dostane novou výstroj a může s ní na led. Na to se teď těším. Toto a začátek sezony, který je kouzelný v tom, že všechno začíná odznova.

Co říkáš na možnost ovlivnit podobu dresu hlasováním, které proběhlo mezi fanoušky i v kabině A-týmu?

Myslím, že je to dobré, jak pro nás hráče, tak i pro lidi. V minulých letech se sem tam stalo, že lidé s dresem nebyli spokojení a měli nějaké námitky. Takto si můžou vybrat sami a my taky, takže si myslím, že je to velmi dobrý nápad.

Ty osobně jsi s návrhy spokojený?

Já jsem se na ně díval už o víkendu, když to vyskočilo na internetu a měl jsem vybráno hned. Mně se líbí ta klasika, tak jak to vždycky bývalo. Ale celkově se mi všechny návrhy líbí.