Kapitán Tomáš Žižka: Třetí inkasovaná branka nás zlomila

Brankáře hostů Matěje Machovského zasypali sprškou 34 střel, ale za jeho záda neprošla ani jedna. Hokejisté PSG Berani Zlín si v duelu se Spartou Praha vybrali střeleckou smůlu a prohráli 0:4. "Nepomohli jsme si ani přesilovkami, které nám v posledních utkáních nejdou," řekl kapitán Tomáš Žižka.

- V čem hledat příčinu dnešní porážky?
"Je škoda že jsme nevstřelili první branku, zápas by se asi vyvíjel trochu jinak. Ale i za stavu, kdy jsme prohrávali 0:1 a potom 0:2, jsme se mohli vstřeleným gólem dostat do zápasu. Třetí inkasovaná branka nás už zlomila. Hra podle mě nevypadala špatně, akorát chyběl větší tlak do brány a v koncovce jsme měli být větší zabijáci. Je potřeba se z toho poučit a body si vzít zpátky příště v Pardubicích."

- Neměli jste ke konci střetnutí dojem, že dnes prostě gól nedáte?

"Tak to někdy je. Na druhou stranu, podobně to bylo když jsme hráli doma s Vítkovicemi. Kdyby tady hráli do půlnoci, tak Sedlovi nedají góla. Dnes to vypadalo podobně. Chtěli jsme, něco tomu však chybělo. Ani za Boha jsme nemohli skórovat. Ani přesilovkami jsme si nepomohli. Momentálně se nenacházíme v pohodě, něco tomu chybí. Musíme se na přesilovky zaměřit, díky nim si v zápasech můžeme pomoct."

 - Hosté se na utkání hodně důkladně chystali, bylo na ledě poznat, že chtějí napravit domácí porážky?

"Určitě ano. Přijeli o den dřív, přistoupili k tomu zodpovědně. Šli si za body a zaslouženě vyhráli, hodně našich střel dokázali zblokovat. Sparta si navíc ve svých šancích počínala chladnokrevně a potrestala nás. Věděli jsme, že venku hrají dobře a pořád patří mezi top týmy v extralize."

 - Co říkáte na vyvěšení dresu bývalého beka a současného kustoda Miloslava Sedláka pod střechu stadionu?

"Zasloužil si to za to, co odvedl pro celý klub. Lidi ani nevidí, že v kabině je dodnes od pěti hodin ráno a my hráči si ho strašně ceníme. Dělali jsme si z něj srandu, že ho to bude stát strašně moc peněz. (úsměv) Hlavně jsme mu popřáli a doufám, že tady s námi bude ještě řadu dalších let. Jen mě mrzí, že jsme mu neudělali radost výhrou nad Spartou."

Kapitán PSG Berani Zlín Tomáš Žižka. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT