Kabina vezme každého, kluci jsou navíc usměvaví, říká na lotyšské trio Okál

Zlínští hokejisté v úterním duelu s Pardubicemi prohráli 3:5 a připsali si první porážku v základní hrací době. Jedním ze tří střelců Beranů byl Zdeněk Okál, elitní formace ve složení bratrů Bukartsů a Honejska se gólově neprosadila.
Ve zlínské kabině se tak nyní už nachází tři Lotyši. "Lotyšsky se ale učit nebudeme, i když nějaké nadávky už umíme. Jsme v Česku, tak ať kluci mluví česky," usmíval se Zdeněk Okál. "Ne, samozřejmě anglicky stačí, abychom jim rozuměli, i když někdy zaslechneme, že mluví po svém. To je jak mexičtina," říkal zoufale sedmadvacetiletý útočník.

Samozřejmě ne pro všechny ale je angličtina přijatelná. "Sledovat třeba takového Pavla Kubiše, jak se s klukama baví, to je pecka," zasmál se Okál. "Ale jo, jde to. Kluci se smějí, jsou v pohodě. Kabina vezme každého," ví zlínský hokejista.

Ten se mezi střelce zapsal ve 34. minutě, kdy byl důrazný na brankovišti a vyrovnal na 3:3. "Jinak gól nedám, toto je pro mě typické," říkal celkem dobře naladěný silově vybavený forvard. "Ale tentokrát byl silový a bojovný soupeř. Takto bude vypadat začátek ligy, týmy budou mít sílu, bude se dost bruslit a srážet se. Pardubice byly v soubojích silnější, na tom musíme zapracovat," nabádá Zdeněk Okál.


Útočník Aukro Berani Zlín Zdeněk Okál během přípravného zápasu s Pardubicemi. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT