Juniory trápila v první části soutěže nízká produktivita střelby, boj o play-off pokračuje

Prvních dvacet extraligových kol je minulostí, na řadu přichází druhá část soutěže. Zlínské juniorce těsně utekl postup mezi nejlepších dvanáct týmů, postup do bojů o play-off je však stále možný.

Celkem dvacet čtyři týmů rozdělených do čtyř skupin bojovalo o dvanáct míst, která s předstihem zajišťují účast v bojích o play-off. Na jednu skupinu tak připadala tři postupová místa. Zlínští junioři do poslední chvíle pomýšleli na třetí místo ve skupině D, nakonec však skončili o jediný bod čtvrtí za Vsetínem.

„Úvodní část soutěže se mi hodnotí velmi těžce, jelikož nám postup mezi nejlepších dvanáct týmů unikl o maličký kousek. Všechna naše utkání, s výjimkou prvního zápasu ve Vsetíně, byla velmi vyrovnaná. Těsné výsledky jako 1:2, 2:1, 3:1 nebo 4:3 byly zcela běžné. Znamená na to, že družstvo bylo velmi dobře připravené po taktické stránce. V žádném utkání vyloženě nepropadlo,“ hodnotí dosavadní průběh extraligy trenér juniorů Zbyněk Mařák.

O vyrovnanosti zlínských výsledků svědčí také úspěšnost týmu v zápasech doma a venku, která je na bod přesně shodná. Jak na svém ledě, tak na ledě soupeřů získali mladí ševci 19 bodů. Zároveň se jim docela dařilo i v nadstavbě, která je v letošní sezoně novinkou.
„Z dvaceti možných bodů jsme získali polovinu, takže můžeme být spokojeni,“ říká Mařák.

„S čím ale spokojeni nejsme,“ pokračuje zlínský trenér, „je využívání vytvořených šancí. Ve většině případů jsme měli vynikající vstupy do utkání, vyslali jsme dost střel na brankáře a dostali soupeře pod tlak. Brankové příležitosti jsme ale nedokázali proměňovat.“

Trenérova slova potvrzuje pohled do statistik: Průměrně vyslal Zlín na branku soupeře více než 38 pokusů za utkání, což bylo druhé nejvyšší číslo ve skupině D. Mužstvo se však potýkalo s nízkou úspěšností střelby – padesát vstřelených gólů je pro změnu druhé nejnižší číslo ve skupině D. „Tato skutečnost výrazně ovlivnila řadu vyrovnaných utkání, která skončila rozdílem jedné či dvou branek v náš neprospěch. To, myslím, rozhodlo o tom, že jsme nepostoupili. Lidově řečeno nás zradila koncovka.“

„V této části bychom rádi vyzdvihli výkony obou našich brankářů Michala Kořénka i Daniela Hufa, na kterých chceme stavět v další části soutěže. Do ní jdeme s jasným cílem, kterým je postup do závěrečných bojů o play-off,“ pokračuje Mařák.

Druhou část extraligy odehraje Zlín ve dvanáctičlenné skupině, z níž nejlepší čtyři týmy obsadí zbylá místa v bojích o play-off. Na rozdíl od dosavadního průběhu soutěže se nyní budou junioři potkávat se soupeři z celé republiky. Prvními protivníky budou Hradec Králové a Havlíčkův Brod, s nimiž Zlínští poměří síly v tento víkend v pátek a v sobotu na domácím ledě.

×
Odehrané v 18:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Olomouc