Junioři se připravují na novou sezonu, nejvyšší soutěž doznala změn

Letní příprava nejstarší mládežnické kategorie běží na plné obrátky. Junioři, na jejichž lavičku se po dvou a půl sezonách vrátil trenér Robert Svoboda, nabírají sílu a kondici, jež se jim budou v dalších měsících na ledě hodit. Mladí Berani jsou jedním z účastníků nové, zúžené soutěže – tzv. juniorské ligy akademií.

Přípravu na novou sezonu zahájilo mužstvo koncem dubna s téměř třiceti hráči. „Využívali jsme obvyklých možností tohoto období i spolu s kondičními specialisty Radkem Vašíkem a Soňou Švecovou. Součástí byly také funkční a motorické testy,“ popisuje trenér Svoboda.

„Novou a zásadní změnou naší přípravy byl jednou týdně trénink na ledě ve Vyškově pro rozvoj hokejových technických dovedností hráčů. Tato novinka byla výborným doplněním tréninkového procesu. Přípravu předzávodního období začneme 22. července,“ pokračuje kouč.

Nejvyšší juniorskou soutěží bude od letošní sezony DHL juniorská liga akademií, které se zúčastní devatenáct mužstev, tedy o pět méně než loni. Sedmnáct z nich, včetně Zlína, má status Akademie Českého hokeje. Ze soutěže se v této sezoně nebude sestupovat.

Po skončení základní části, v níž se utkají dvakrát každý s každým, si to prvních šestnáct týmů rozdá ve čtyřech skupinách o osm míst v play-off. Z vyřazovací části pak vzejde celkový vítěz soutěže i celé juniorské kategorie. Novinkou je také zrušení pozápasové nadstavby o čtvrtý, bonusový bod do tabulky. Prodlužovat se budou tedy jen zápasy, které skončí po šedesáti minutách nerozhodně.

Novou sezonu zahájí junioři v pátek 6. září v Pardubicích, o den později hrají v Hradci Králové. Ligová premiéra na domácím ledě čeká mladé Berany o týden později dvojzápasem proti Plzni a Karlovým Varům. Hrací systém soutěže byl v minulých dnech upraven a hracími dny jsou nově pátek a sobota (původně čtvrtek a sobota). Kompletní rozpis zápasů juniorů naleznete zde.

×
Odehrané 15:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Kometa Brno