Junioři i dorost odstartují extraligu zápasem proti Vsetínu

Valašské derby na úvod sezony – a ne jednou, ale rovnou dvakrát. Juniorská i dorostenecká extraliga již znají své zápasové rozpisy. Obě zlínská mužstva zahájí nový extraligový ročník na domácím ledě, obě mužstva se střetnou s nedalekým valašským rivalem.

Extraliga juniorů

S avizovanou reorganizací mládežnických soutěží (psali jsme zde) došlo také ke změnám ve formátu extraligy juniorů. Hrát ji bude celkem dvacet čtyři družstev. Během sezony bude extraliga rozdělena do tří částí, z nichž nakonec vzejde osm týmů, které si to na závěr roku rozdají v play-off o titul.

V první části soutěže jsou mužstva rozdělena podle regionu do čtyř skupin po šesti týmech. Zlín je zařazen do skupiny D, jeho soupeři budou Havířov, Přerov, Třinec, Vítkovice a Vsetín. V této skupině sehraje Zlín celkem dvacet kol, s každým soupeřem se utká čtyřikrát (dvakrát doma, dvakrát venku). Složení skupin ve druhé a ve třetí části soutěže pak vzejde na základě výsledků a umístění týmů ve skupinách A, B, C a D.

Zlínští mladíci mají na programu první utkání proti Vsetínu v pátek 7. září na domácím ledě, o den později se vydají do Havířova. Podle základního rozpisu by měli junioři ve své skupině pravidelně a po jednom střídat domácí a venkovní zápasy. Los Zlína je zde.

Extraliga dorostu

Dorosteneckou extraligu bude hrát celkem třicet účastníků. Dlouhodobá soutěž je rozdělena do dvou částí, z nichž vzejde celkem šestnáct týmů, které se poté utkají v play-off utkají o čtyři místa na závěrečném turnaji o titul.

V první části extraligy jsou celky rozděleny podle regionu do tří skupin po deseti týmech. Zlínské mužstvo náleží do skupiny Východ, kterou spolu s ním hrají také Vsetín, Šumperk, Havířov, Přerov, Technika Brno, Olomouc, Třinec, Vítkovice a Warrior Brno. S každým soupeřem sehrají Zlínští dva zápasy (jeden doma, jeden venku), celkem tedy osmnáct kol. Skupinu ve druhé části soutěže a další soupeře se Zlín dozví až později podle výsledků a umístění týmů ve skupinách Západ, Střed a Východ.

Také dorostenci zahájí extraligu zápasem proti Vsetínu. Svého valašského souseda přivítají na domácím ledě v sobotu 8. září – tedy o den později než jejich starší kolegové. Další týden ve čtvrtek pak vycestují v rámci druhého kola do Vítkovic. Kompletní zápasový rozpis zlínského dorostu je zde.

Podrobně popsaný systém obou mládežnických soutěží je na internetových stránkách Českého svazu ledního hokeje.