Jízdní řád Ligy mistrů: Šampioni ze Zlína začínají v Berlíně s Eisbärenem

Po letech vzkříšená Liga mistrů vypukne 21. srpna. Úřadující šampioni české extraligy ze Zlína vstoupí do mezinárodní soutěže v pátek 22. srpna v hlavním městě Německa, kde se utkají v rámci zahajovacího utkání základní skupiny D s týmem Eisbären Berlín. Se stejným protivníkem poté ukončí v úterý 7. října zápolení v základní skupině na domácím ledě. Berani odehrají v základní skupině, kde dále změří síly s mužstvy Djurgaarden Stockholm ze Švédska a Fribourg-Gottéron ze Švýcarska, celkem šest utkání, z toho tři domácí duely na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně.

Organizátoři zveřejnili kompletní harmonogram utkání v základních skupinách v pondělí 2. června v pravé poledne, přičemž los proběhl v dějišti světového šampionátu v běloruském Minsku. Obnovené Ligy mistrů se zúčastní celkem 44 mužstev a mezi účastníky figuruje i šestice klubů z české Tipsport extraligy. Vedle úřadujících šampionů se Zlína jsou to spoluzakladatelé soutěže Sparta, Liberec, Pardubice, Vítkovice, které doplňuje tým Třince. Do vyřazovací části, která odstartuje osmifinálovými zápasy už na začátku listopadu, postoupí pouze vítězové jedenácti základních skupin a pět nejlepších celků na druhém místě. Čtvrtfinále je na programu v prosinci a semifinále v lednu. Finálovou bitvu, která se uskuteční na ledě lépe postaveného a úspěšnějšího týmu, uvidí fanoušci v sobotu 3. února.

Svěřenci trenérské dvojice Rostislav Vlach, Juraj Jurík se představí poprvé doma v neděli 24. srpna v souboji s nováčkem nejvyšší švédské soutěže Djurgaardenem Stockholm. Další domácí duel je na programu ve čtvrtek 4. září, kdy přijede do Zlína tým Fribourg-Gottéron ze Švýcarska a zápasy v základní skupině ukončí střetnutí s Eisbärenem Berlín, které se hraje v úterý 7. října.

Zápasy PSG Zlín v základní skupině D Ligy mistrů 2014/2015:

Pátek 22. srpna v 19:30 hodin: Eisbären Berlín - PSG Zlín
Neděle 24. srpna v 17:05 hodin: PSG Zlín - Djurgaarden Stockholm

Čtvrtek 4. září v 19:45 hodin: PSG Zlín - Fribourg-Gottéron
Sobota 6. září v 19:45 hodin: Fribourg- Gottéron - PSG Zlín

Úterý 23. září ve 20:05 hodin (SEČ 19:05 hodin): Djurgaarden Stockholm - PSG Zlín

Úterý 7. října v 19:30 hodin: PSG Zlín - Eisbären Berlín


Další zápasy v základní skupině D Ligy mistrů 2014/2015:

Čtvrtek 21. srpna: Djurgaarden Stockholm - Fribourg-Gottéron

Sobota 23. srpna: Fribourg-Gottéron - Eisbären Berlín

Pátek 5. září: Djurgaarden Stockholm - Eisbären Berlín

Neděle 7. září: Eisbären Berlín - Djurgaarden Stockholm

Úterý 23. září: Eisbären Berlín - Fribourg-Gottéron

Úterý 7. října: Fribourg-Gottéron - Djurgaarden Stockholm