Jiří Suhrada vyjede na led již v polovině června. Jsem zvyklý, říká

Obránce PSG Berani Zlín Jiří Suhrada se zúčastní úvodního kempu národního týmu do 20 let, který proběhne během třetího červnového týdne v Rokycanech. Zlínský odchovanec neschází v seznamu dvaatřiceti jmen českých hokejových juniorů na úvodní soustředění, které povede nový kouč reprezentační dvacítky Karel Mlejnek. Mladí junioři mají na programu náročný týden včetně deseti tréninků na ledové ploše.

Devatenáctiletý Jiří Suhrada (narozen 27. dubna 2001) se vrátil po dvou letech strávených v juniorské soutěži ve finských klubech Lahti Pelicans a Tappara Tampere zpět do mateřského klubu. V letní přípravě Beranů bojuje o příležitost probojovat se do extraligového kádru. Před závěrem suché přípravy se zúčastní úvodního kempu české reprezentace do 20 let, který proběhne od neděle 14. června do pátku 19. června v Rokycanech. „Pan Mlejnek mně volal před pár měsíci, že by mě rád viděl na kempu. Tušil jsem, že bych mohl jet, proto mě pozvánka nepřekvapila,“ uvedl nadějný obránce.

V programu juniorské reprezentace je vícefázová příprava včetně tréninkových jednotek na ledě, a to dvakrát denně. „Není to velká změna, neboť jsem byl zvyklý v tuto dobu chodit na led v předchozích sezonách při reprezentačních srazech se sedmnáctkou nebo osmnáctkou. Máme mít deset tréninků na ledě. Hodně se těším, neboť se Zlínem jdeme na led až koncem července. Věřím, že to bude velké plus,“ pověděl Jiří Suhrada. 

Na přípravném kempu se potká s řadou svých vrstevníků a kamarádů. Při angažmá ve Finsku byl jeho spoluhráčem například Martin Hugo Haš. „Těším se na všechny kluky. Jsme skvělá parta už od šestnácti let a teď jsme se dlouho neviděli. Na letních kempech se hodně trénuje, tvrdě maká, ale plusem je pravě setkání s kluky, se kterými se dlouho nevídáte. Vždycky zažijeme hodně srandy,“ řekl zlínský odchovanec.

Nejstarší mládežnickou reprezentaci nově vede Karel Mlejnek, který na místě hlavního kouče vystřídal Václava Varaďu, do role asistentů byli jmenováni David Bruk a Pavel Trnka. „Z nového realizačního týmu dobře znám pana Bruka, který loni trénoval v pozici hlavního kouče devatenáctku. Tehdy jsem absolvoval tři reprezentační srazy, v červenci v Popradu, pak v Teplicích a Berlíně,“ vzpomněl si mladý hokejista.

Suhrada má ze sebou téměř šest týdnů suché přípravy na novou sezonu pod vedením trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík. „Tréninky jsou náročné, skvěle na sebe navazují a hodně mě baví. Utíká to rychle, máme za sebou už řadu týdnů. Všechno je zatím v pohodě,“ uzavřel Jiří Suhrada, jehož otec oblékal na začátku devadesátých let dres zlínských hokejistů dvě sezony.

Zlínský hokej měl naposledy svého zástupce na světovém šampionátu juniorů v americkém Buffalu před dvěma lety zásluhou Filipa Chytila. Nadcházejí světový šampionát proběhne od 26. prosince do 5. ledna v Edmontonu a Red Deeru. Jiří Suhrada při přehlídce světového juniorského hokeje v kanadské provincii Alberta nemusí chybět.

Devatenáctiletý obránce Jiří Suhrada během suché přípravy hokejistů Zlína. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT